19. 7. 2011

Na tretji tekmi na SP moška mladinska reprezentanca Slovenije dosegla še tretjo zmago

V tretjem krogu svetovnega prvenstva v Grčiji se je moška mladinska reprezentanca Slovenije pomerila z Norveško. Derbi skupine A se je končal s prepričljivo zmago Slovencev s 30:24 (15:13), ki so tako še dodatno potrdili prvo mesto in uvrstitev v osmino finala.

Slovenija - Norveška 30:24 (15:13)

Solun - Dvorana Mikra, gledalcev: 350, sodnika: Mousavian in Taghavi (oba Iran).

Slovenija: Lesjak (1 obramba), Taletovič (15 obramb), Perovšek, Cingesar 2, Mlakar 1, Marguč 6 (2), Šoštarič, Gaber 1, Poklar 5, Smolnik, Zarabec 8, Poteko, Medved 2, Papež 3, Nosan 1, Jelovčan 1; selektor: Ivezič.

Norveška: Saebo (8 obramb), Bergum (3 obrambe), Johansen, Sorheim 2, Gabrielsen 1, Alm 2, Osullivan 1, Gullerud 1, Putans 6, Stroemberg 6, Bruun, Hippe, Toenesen 5 (1), Kristensen, Haldorsen, Hakaj; selektor: Nurmi.

Sedemmetrovke: Slovenija 2 (2), Norveška 1 (1).

Izključitve: Slovenija 10 minut, Norveška 8 minut.

Moštvo selektorja Slavka Iveziča na svetovnem prvenstvu v Grčiji še naprej navdušuje s svojimi predstavami in zmagami. Po uspehih proti Tuniziji in Čilu se je moška mladinska reprezentanca Slovenije na derbiju tretjega kroga v skupini  pomerila s prav tako do te tekme še neporaženo Norveško in dosegla tretjo zmago zapored - bilo je 30:24.

Derbi v dvorani Mikra v Solunu so bolje začeli mladi Slovenci, ki so si po zaslugi trdne obrambe in uspešnega napada v 17. minuti prvič priigrali tri zadetke prednosti (8:5). V prvem polčasu je bil slovenski reprezentant Miha Zarabec s šestimi zadetki nerešljiva uganka za nasprotnikovo obrambo in prvih trideset minut se je končalo z dvema goloma naskoka za Slovenijo.

Med odmorom je selektor Ivezič v garderobi še enkrat poudaril pomembnost agresivne igre v obrambi. Fantje so upoštevali njegova navodila in rezultat tega se je hitro pokazal tudi na semaforju: v 44. minuti je Slovenija že vodila s petimi zadetki (24:19).

Slovenci so visoko raven igre obdržali vse do zadnjega sodniškega žvižga in Norvežanom (v prvem krogu so remizirali s Francozi, v drugem pa premagali Srbe) niti za trenutek niso dali nobene možnost za presenečenje. Končna zmaga s 30:24 je bila za slovenske rokometaše težko prigarana, a vsekakor več kot zaslužena, hkrati pa lepa popotnica pred sredinim prostim dnevom na SP.

Slavko Ivezič, selektor Slovenije: "Z zmago proti Norvežanom smo naredili veliko delo za končno uvrstitev v naši skupini.  Toda po drugi strani se še kako zavedamo, da nas po dnevu počitka čakata še dve pomembni tekmi proti Srbiji in Franciji. Zavedamo se, da imamo močno in homogeno ekipo, gremo pa stopnico po stopnico. Še enkrat čestitke fantom predvsem za borbo v obrambi."

Miha Zarabec, reprezentant Slovenije: "Danes smo prvič na tem svetovnem prvenstvu pokazali našo pravo igro in rezultat tega je tudi pomembna zmaga proti Norvežanom. Zdaj nas čaka dan počitka, ki ga bomo izkoristili za priprave na Srbijo, našega naslednjega nasprotnika. Hvala tudi publiki, ki nas je spet zares glasno spodbujala s tribun in nam vlivala še dodatno moč."

Na uvodni tekmi tretjega kroga v skupini A sta se srečala Tunizija in Čile. Kar s 23 zadetki razlike (35:12) so zmagali Tunizijci in dosegli drugo zmago zapored (v ponedeljek so premagali Francoze, dan prej pa izgubili s Slovenijo), Čilenci pa ostajajo edina reprezentanca v tej skupini, ki doslej ni osvojila še niti točke. Na zadnji tekmi so Francozi z minimalno razliko (24:23) premagali Srbijo, zmagoviti zadetek pa je 20 sekund pred koncem s sedemmetrovke dosegel Mahe.

Vrstni red po 3. krogu: Slovenija 6 točk, Tunizija 4, Norveška in Francija po 3, Srbija 2, Čile 0.