17. 9. 2011

Celjani dosegli tretjo zmago, Cimos se je namučil s Krko, Izolani dobili dvoboj novincev

Po tretjem krogu v 1. NLB Leasing ligi imajo popoln točkovni izkupiček le rokometaši Celja Pivovarne Laško, ki so prepričljivo zmagali v Ribnici (36:23). Slovenski prvaki iz Kopra so se namučili v Novem mestu (33:30), v dvoboju novincev v ligi pa so Izolani premagali Krško (32:25).

Čeprav je Dejan Čančar dosegel kar 14 zadetkov, je Krka v končnici (potem ko je večji del tekme vodila) ostala praznih rok proti Cimosu (30:33). "V Novo mesto so fantje odšli z mislijo, da bodo s tekmecem zlahka opravili, a se je izkazalo popolnoma drugače. Podzavestno niso igrali niti na polovici svojih zmožnosti, do točk pa smo prišli po zaslugi naših izkušenih vratarjev," je dejal Cimosov trener Fredi Radojkovič.

Celjani so dosegli še tretjo zmago zapored, zmagovalec tekme v Ribnici pa je bil pravzaprav znan že po prvem polčasu, v katerem so si pivovarji priigrali osem zadetkov prednosti (19:11). Tudi slovenski podprvaki iz Velenja so domači dvoboj z Mariborom Branikom rešili v svojo korist že po prvih tridesetih minutah, ki so jih končali z enakim izidom kot Celjani v Ribnici (19:11).

Jeruzalem Ormož je po dveh zmagah prvič izgubil proti Trimu (29:32), za domače Trebanjce pa sta bili to prvi točki v letošnji sezoni. Tekma novincev v Izoli je gostiteljem že ob polčasu prinesla nedosegljivo prednost (20:11), ki je Krško tudi v nadaljevanju ni uspelo občutneje zmanjšati (25:32). Loka je premagala goste iz Šmartnega (29:26), ki tako poleg Krke ostajajo edini klub, ki v prvih treh krogih ni okusil slasti zmage (samo en neodločen izid).

1. NLB LEASING LIGA – 3. KROG:

Sobota, 17. september 2011:

Krka - Cimos Koper 30:33 (17:16; Čančar 14, Papež in Flajs po 4; Skoko 6, Krivokapić 5)

Gorenje Velenje - Maribor Branik 34:27 (19:11; Dolenec 6, Manojlović, Bezjak in Melić po 5; Špelič 7, Šoštarič 5)

Trimo Trebnje - Jeruzalem Ormož 32:29 (14:12; Skube, Zarabec in Rojc po 6; Bogadi 7)

Ribnica Riko hiše - Celje Pivovarna Laško 23:36 (11:19; Bašić 5, Abrahamsberg 4; Zelenović 8, Žvižej 4)

Istrabenz plini Izola - Krško 32:25 (20:11; Čosić 8; Kukavica 7)

Loka - Šmartno Herz Factor banka 29:26 (17:13; Jamnik 9, Gaber 6; Šmejc, Markovič in Dobravec po 5).

Vrstni red po 3. krogu: Celje Pivovarna Laško 6 točk, Gorenje Velenje in Cimos Koper po 5, Jeruzalem Ormož in Krško po 4, Ribnica Riko hiše, Maribor Branik, Trimo Trebnje, Istrabenz plini Izola in Loka po 2, Šmartno Herz Factor banka in Krka po 1.

*Tekma prvega kroga Trimo Trebnje - Krško, ki se je končala z izidom 28:29, še ni uradno registrirana. Razlog naj bi bila domnevno sporna pravica nastopa Srba Vuka Lazovića za Krško.

1. NLB LEASING LIGA - SEZONA 2011/12 (CELOTEN SPORED - DATUMI, URE, PARI TEKEM IN IZIDI)1. NLB Leasing liga - 2. krogNa derbiju sta se Cimos in Gorenje po dramatični končnici razšla z neodločenim izidom1. NLB Leasing liga - 1. krog