20. 11. 2011

Zagreb osvojil pomembni točki v Chamberyju, visoki zmagi za Kiel in Čehovske medvede

S tremi nedeljskimi tekmami se je končal peti krog v ligi prvakov. Zagreb je na gostovanju pri Chamberyju osvojil pomembni točki (28:26), Čehovski medvedi so v gosteh zlahka opravili z dansko ekipo Bjerringbro-Silkeborg (35:25), Kiel pa je šele v drugem polčasu strl odpor Partizana (36:28).

Hrvaški prvak je na gostovanju v Franciji dosegel pomembno zmago v boju za (najmanj) drugo mesto v skupini A. Na zelo enakovredni in izenačeni tekmi je Zagreb v končnici vodil s 27:25, vendar je Chambery na začetku zadnje minute izkoristil sedemmetrovko in se približal na 26:27.

Zadnji Zagrebov napad je njegov trener Ivica Obrvan slabih 40 sekund pred koncem tekme prekinil z minuto odmora. Nato je v polno zadel slovenski reprezentant David Špiler (s sedmimi zadetki tudi prvi strelec tekme v Franciji) in potrdil zmago gostov v Chamberyju.

Čehovski medvedi so vse dvome o zmagovalcu tekme na Danskem razrešili že v prvem polčasu, ki so ga proti domači ekipi Bjerringbro-Silkeborg dobili kar z enajstimi zadetki razlike (22:11), na koncu pa je prednost Rusov znašala deset golov. Kiel je pred domačimi gledalci prvi polčas proti Partizanu izgubil s 17:18, a je v drugem stvari postavil na svoje mesto in se na koncu veselil visoke zmage.

LIGA PRVAKOV - 5. KROG:

SKUPINA A:

Sävehof - Kadetten 31:25 (14:14; Friden 8, Apelgren 7; Graubner 6, Kukučka in Tominec po 4)

Bosna - Barcelona 17:43 (9:21; Medić 7, Vražalić 3; Aguirrezabalaga 6, Noddesbo, Garcia, Rocas in Tomas po 5)

Chambery - Zagreb 26:28 (14:14; Bašić in Bičanić po 5; Špiler 7, Balić in Kopljar po 5)

Vrstni red po 5. krogu: Barcelona 10 točk, Zagreb 8, Chambery 6, Sävehof 4, Kadetten 2, Bosna 0.

SKUPINA B:

Füchse Berlin - Veszprem 24:29 (13:15; Laen 5, Jaszka in Christophersen po 4; Terzić 7, Vujin 6, Koražija 0)

Kielce - Atletico Madrid 29:37 (14:19; Jurecki 11, Buntić 5, Zorman 1; Lazarov in Markussen po 8)

Bjerringbro-Silkeborg - Čehovski medvedi 25:35 (11:22; Schmidt in Kirkegaard po 5, Žvižej 3; Šelmenko 7, Dibirov 5)

Vrstni red po 5. krogu: Atletico Madrid 9 točk, Veszprem 8, Füchse Berlin 5, Čehovski medvedi in Kielce po 4, Bjerringbro-Silkeborg 0.

SKUPINA C:

St. Petersburg - Cimos Koper 26:35 (16:18; Nasirov in Šindin po 6; Skube 9, Rapotec 7)

Wisla Plock - Hamburg 26:30 (13:14; Kubisztal 5, Toromanović 4, Kavaš 2, Dobelšek ni igral; Hens 8, Jansen, Vori in Vugrinec po 3)

Metalurg - Constanta 25:18 (12:8; Mojsovski 8, Marković 4, Kozlina 1; Stavrositu in Toma po 3)

Vrstni red po 5. krogu: Hamburg 10 točk, Metalurg 7, Cimos Koper 6, Wisla 4, St. Petersburg 3, Constanta 0.

SKUPINA D:

Pick Szeged - Montpellier 38:35 (18:17; Šulc 9, Lekai 8; Accambray 10, Honrubia 7, Kavtičnik 5, Gajič 0, Prošt)

Reale Ademar - Koebenhavn 28:26 (14:12; Garcia Robledo 9, Stranovsky 5; M. Hansen 7, Larsen 6)

Kiel - Partizan 36:28 (17:18; Lundström 8, M. Ilić 7; Dimitrijević 8, N. Ilić in Mandić po 5)

Vrstni red po 5. krogu: Reale Ademar 7 točk, Koebenhavn (tekma manj) in Montpellier po 6, Kiel (tekma manj) 5, Pick Szeged 4, Partizan 0.

LIGA PRVAKOV - SEZONA 2011/12 (SPORED, SKUPINE, DATUMI, URE, PARI TEKEM, IZIDI IN LESTVICE)Torgovanov: Gre za to, na kakšen način smo izgubili; Skube: Povratna tekma bo težjaKoprčani kar z devetimi zadetki razlike zmagali na gostovanju pri St. Peterburgu v Rusiji (35:26)V Cimosovem taboru kljub težavam s poškodbami upajo na tretjo zmago v evropski ligi prvakov