24. 11. 2011

Constanta z zadetkom v zadnji sekundi ugnala Metalurg, Čehovski medvedi boljši od Dancev

V šestem krogu v ligi prvakov je romunska Constanta v skupini C, v kateri igra tudi Cimos, z zadetkom v zadnji sekundi premagala Metalurg z 20:19. Čehovski medvedi so proti danski ekipi Bjerringbro-Silkeborg dosegli drugo zmago (30:23), Kadetten pa doma ni imel težav s Sävehofom (40:32).

Makedonski Metalurg je na gostovanju v Romuniji vodil večji del tekme (polčas je dobil z 12:9), nekaj minut pred koncem še z 18:16. Toda Constanta je naredila delni izid 3:0 in na začetku predzadnje minute z igralcem manj povedla z 19:18.

Štirideset sekund pred koncem je Metalurg izkoristil sedemmetrovko in izenačil na 19:19, v zadnjem napadu pa je Constanta (imela je igralca manj) namesto vratrja poslala na igriššče še enega rokometaša. To se ji je obrestovala, kajti v zadnji sekundi tekme je gostujočo obrambo s samostojnim prodorom prelisičil Alexandru Csepreghi, dosegel zmagoviti zadetek za 20:19 in Romunom priigral prvi točki v letošnji evropski ligi prvakov.

LIGA PRVAKOV - 6. KROG:

SKUPINA A:

Kadetten - Sävehof 40:32 (20:14; Graubner 11, Starczan 7, Tominec 0; Berggren 8, Nielsen 6)

sobota, 26. november 2011, ob 16.15: Barcelona - Bosna Sarajevo

sobota, 26. november 2011, ob 20.15: Zagreb - Chambery

Trenutni vrstni red: Barcelona (tekma manj) 10 točk, Zagreb (tekma manj) 8, Chambery (tekma manj) 6, Kadetten in Sävehof po 4, Bosna (tekma manj) 0.

SKUPINA B:

Čehovski medvedi - Bjerringbro-Silkeborg 30:23 (15:13; Čipurin 8, Šelmenko 5; Petersen 7, Nielsen 4, Žvižej 0)

nedelja, 27. november 2011, ob 17.00: Veszprem - Füchse Berlin

nedelja, 27. november 2011, ob 20.15: Atletico Madrid - Kielce

Trenutni vrstni red: Atletico Madrid (tekma manj) 9 točk, Veszprem (tekma manj) 8, Čehovski medvedi 6, Füchse Berlin (tekma manj) 5, Kielce (tekma manj) 4, Bjerringbro-Silkeborg 0.

SKUPINA C:

Constanta - Metalurg 20:19 (9:12; Csepreghi in Toma po 4; Mojsovski 5, Marković in Mirkulovski po 3, Kozlina 2)

sobota, 26. november 2011, ob 17.00: Cimos Koper - St. Peterburg

nedelja, 27. november 2011, ob 15.30: Hamburg - Wisla Plock

Trenutni vrstni red: Hamburg (tekma manj) 10 točk, Metalurg 7, Cimos Koper (tekma manj) 6, Wisla (tekma manj) 4, St. Petersburg (tekma manj) 3, Constanta 2.

SKUPINA D:

Partizan - Kiel 24:35 (10:19; Dimitrijević 4, Milošević, Mandić in Maksić po 3; Jicha 11, Ilić 6)

nedelja, 27. november 2011, ob 16.50: Koebenhavn - Reale Ademar

preloženo - nedelja, 18. december 2011, ob 17.00: Montpellier - Pick Szeged

Trenutni vrstni red: Kiel (tekma manj) in Reale Ademar (tekma manj) po 7 točk, Koebenhavn (dve tekmi manj) in Montpellier (tekma manj) po 6, Pick Szeged (tekma manj) 4, Partizan 0.

LIGA PRVAKOV - SEZONA 2011/12 (SPORED, SKUPINE, DATUMI, URE, PARI TEKEM, IZIDI IN LESTVICE)