27. 11. 2011

Maribor Branik v pokalu EHF pred domačimi gledalci v končnici strl odpor Radničkega

Na prvi tekmi tretjega kroga evropskega pokala challenge je Maribor Branik v domači dvorani Tabor premagal Radničkega iz Kragujevca s 26:22 (11:13). Povratni dvoboj bo v nedeljo, 4. decembra 2011, v Srbiji.

Maribor Branik - Radnički 26:22 (11:13)

Maribor - Dvorana Tabor, gledalcev: 650, sodnika: B. in L. Frieser (oba Češka).

Maribor Branik: Lončar (8 obramb), Župič, Kramar, Mirković 2, Tarabocchia, Svalina 3 (1), Oštir 1, Špelić 2, Legnar, Razgor 7 (3), Pučnik 2, Fister 2, Lesjak, Šoštarič 6, Kleč 1, Vujić.

Radnički Kragujevac: Zlatanović (13 obramb), Lekić, Miljković, Gavrilović 3, Vučičević 6, Janičijević, Mandić, Radojičić 2, Cvetovnić 3, Milinčić, Božić, Nikolić, Milić 4, Rajičević, Prodanović 1, Šmigić 3.

Sedemmetrovke: Maribor Branik 4 (4), Radnički Kragujevac 0.

Izključitve: Maribor Branik 4 minute, Radnički Kragujevac 4 minute.

V mariborski dvorani Tabor so domači rokometaši na prvi tekmi strli odpor gostov iz Srbije šele v končnici tekme (26:22). Povratni dvoboj bo v nedeljo, 4. decembra 2011, ob 18. uri v Kragujevcu.

Potek tekme ni obetal tako pozitivnega razpleta v korist moštva trenerja Marka Šibile, kajti Radnički je v 25. minuti imel že štiri zadetke prednosti (11:7). Do konca prvega dela so gostitelji zaostanek sicer prelolovili (11:13), toda uvodne minute nadaljevanja so znova minile v znamenju ekipe iz Kragujevca.

Predvsem po zaslugi Milana Vučićevića, nekdanjega igralca Prul 67 in Preventa, ki je bil s šestimi zadetki najboljši strelec Radničkega, je imel srbski klub v 38. minuti spet štiri gole naskoka (13:17). Ko je že kazalo, da bodo Mariborčani na prvi tekmi evropskega pokala challenge ostali praznih rok, pa je sledil neverjeten preobrat.

V 48. minuti so z zadetkom Simona Razgorja (s sedmimi zadetki prvi strelec Maribora Branika in celotne tekme) najprej izenačili na 19:19, pet minut pred koncem tekme pa povedli s 23:21. Tudi v končnici so bili mariborski rokometaši boljši in učinkovitejši, naredili so delni izid 3:1 in se na koncu zasluženo veselili zmage s 26:22.

Mariborčani na prvi tekmi tretjega kroga pokala challenge gostijo Radnički iz Kragujevca