30. 3. 2012

Slovenski kadeti kvalifikacijski turnir v Luksemburgu za EP začeli z zmago proti Latviji

Moška kadetska reprezentanca Slovenije je z visoko zmago začela nastop na kvalifikacijskem turnirju v Luksemburgu za letošnje evropsko prvenstvo v Avstriji. Ekipa selektorja Tomaža Juršiča je v prvem krogu premagala Latvijo kar s 30 zadetki razlike - končni izid je bil 43:13 (18:5).

Slovenija - Latvija 43:13 (18:05)

Bascharage - Dvorana Kaerjenger Dribbel, gledalcev: 200, sodnika: Cindrić in Gonzurek (oba Hrvaška).

Slovenija: Kastelic, Blagotinšek, Jurečič 2, T. Kodrič 6, Fižuleto 5, Lapajne 3, R. Kodrič 2, Groff 6, Ovniček 5, Blaževič, Verdinek 3, Levc, Marušič 5, Šol 3, Suholežnik 3, Gjerek.

Latvija: Grinbergs, Meinarts, Zuirbulis 1, Kazeks, Locmelis, Gavars 1, Pilagers, Mikelsons 3, Krasovskis, Tiskus 1, Kreicbergs 3, Reemess, Leicis, Leitis 4.

Sedemmetrovke: Slovenija 3 (1), Latvija 0.

Izključitve: Slovenija 10 minut, Latvija 4 minute.

Slovenski rokometni upi so na tekmi v luksemburškem mestu Bascharage že v uvodnih minutah pokazali na veliko kakovostno razliko med reprezentancama. Latvijci so kmalu zaostajali že za deset zadetkov, ob koncu prvega polčasa pa trinajst (18:5), pri čemer so v tem delu igre dosegli le pet zadetkov.

Tudi v nadaljevanju so bili slovenski kadeti absolutni gospodarji na igrišču. Kljub visoki prednosti so neusmiljeno polnili mrežo Latvije, v drugem delu so prednost iz prvega polčasa več kot podvojili, končna razlika pa je znašala neverjetnih 30 zadetkov - bilo je 43:13.

Na drugi tekmi v Luksemburgu je reprezentanca Nemčije premagala domačo ekipo z 38:23 (20:12).

V drugem krogu se bo Slovenija v soboto, 31. marca 2012, pomerila z gostiteljem Luksemburgom, v tretjem (zadnjem) krogu pa v nedeljo, 1. aprila 2012, še z Nemčijo.

Na kvalifikacijskem turnirju v Luksemburgu poleg Slovenije in domače reprezentance nastopata še kadetski izbrani vrsti (U-18) Nemčije in Latvije. Na evropsko prvenstvo, ki bo julija v Avstriji, se bosta uvrstili dve najboljši reprezentanci.

Vse tri kvalifikacijske tekme slovenskih kadetov bo mogoče spremljati na spletnih straneh http://www.rtl.lu  in  http://www.flh.lu

Urnik kvalifikacijskega turnirja v Luksemburgu:

petek, 30. marec 2012, ob 17.30: Slovenija - Latvija 43:13 (18:5)

sobota, 31. marec 2012, ob 15.30: Slovenija - Luksemburg

nedelja, 1. april 2012, ob 12.00: Slovenija - Nemčija.

Tekme slovenskih kadetov tudi na spletuMoška kadetska reprezentanca začenja s pripravami za kvalifikacijski turnir za EP v AvstrijiKadeti premagali člansko ekipo Škofljice