12. 5. 2012

Gorenje dobilo derbi proti Cimosu, tekma med Mariborčani in Celjani brez zmagovalca

Derbi osmega kroga v končnici za prvaka v 1. NLB Leasing ligi med Gorenjem in Cimosom so dobili Velenjčani (27:25). Dvoboj med Mariborom Branikom in Celjem Pivovarno Laško se je končal brez zmagovalca (29:29), Trimo pa je bil uspešen v Krškem (27:26).

Gorenje je tudi po 28 tekmah v letošnjem ligaškem tekmovanju ostalo neporaženo. Brez Manojlovića in Puclja (še bolj so bili oslabljeni Koprčani brez Krivokapića in Bombača) so Velenjčani že v prvem polčasu povedli s plus pet (14:9), enaka razlika pa je bila tudi sredi drugega polčasa (24:19). V končnici se je Cimos nekajkrat približal na dva zadetka zaostanka (25:23, 26:24, 27.25) in imel priložnost še za zmanjšanje zaostanka, a so novi slovenski prvaki derbi uspešno pripeljali do konca.

Celjani so na gostovanju v dvorani Tabor izgubili pomembno točko v boju za končno drugo mesto.  Po osmih izenačenjih v prvem polčasu so gostje v 37. minuti povedli z 20:17, toda Mariborčani so hitro izenačili (20:20), devet minut pred koncem pa vodili s tremi zadetki prednosti (25:22). Še dve minuti pred koncem so domači vodili z 28.26, a so z delnim izidom 3:0 povedli z 29:28. Ko je že kazalo na njihovo zmago, pa je v zadnjih trenutkih Simon Razgor izkoristil napako v celjski obrambi in dosegel izenačujoči zadetek.

Krško je na osmi tekmi v končnici za prvaka doživelo že osmi poraz. Tokrat jih je na domačem igrišču premagal Trimo iz Trebnjega, čeprav so gostitelji pred koncem prvega polčasa vodili že z 12:7. Trebanjci so najprej izenačili na 18:18, nato povedli z 21:19, tik pred koncem pa je domači ekipi uspelo izenačiti na 26:26. Toda tik pred koncem je zmagoviti zadetek za Trimo dosegel Miha Zarabec.

GORENJE VELENJE – CIMOS KOPER 27:25 (16:14)

Velenje - Rdeča dvorana, gledalcev: 1100, sodnika: Rižner in Teršek.

Gorenje Velenje: Gajič, Zaponšek, Taletovič, Melić 4 (1), Medved 2, Bezjak 6, Dolenec 5, Rutar, Cehte, Miklavčič, Gaber 5, Golčar 1, Gams, Bajram 1, Dujmovič 3.

Cimos Koper: Podpečan, Škof, Vran, Skoko 2, Dobelšek 2, Brumen 7 (1), Čemas 1, Poklar 2, Džono 2, Skube 4, Mlakar, Konečnik 3, Rapotec 1, Bundalo 1, Osmajić.

Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 3 (1), Cimos Koper 3 (1).

Izključitve: Gorenje Velenje 6 minut, Cimos Koper 6 minut.

MARIBOR BRANIK - CELJE PIVOVARNA LAŠKO 29:29 (15:16)

Maribor - Dvorana Tabor, gledalcev: 350, sodnika: Pangerc in Veber (oba Ljubljana).

Maribor Branik: Lončar, Čudič, Kramar, Slivošek, Mirković, Tarabochia, Svalina 5, Oštir, Špelić 9, Razgor 5, Pučnik, Fister, Lesjak, Šoštarič 6, Kleč 4, Špende.

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Perić, Skok, Potočnik, Mlakar 2, Marguč 3, Žuran 5, Razgor 3, Toskić 4, Ranevski, Poklar 2, Poteko 1, Metličić 1, Zelenović, Mačkovšek 2, Žvižej 6 (2).

Sedemmetrovke: Maribor Branik 1 (0), Celje Pivovarna Laško 3 (2).

Izključitve: Maribor Branik 12 minut, Celje Pivovarna Laško 6 minut.

KRŠKO - TRIMO TREBNJE 26:27 (14:12)

Krško - Športna dvorana, gledalcev: 350, sodnika: Masleša in Žibret (oba Trbovlje).

Krško: Jelovčan, Žitnik, Miklavčič, Cehte 4, Jazbec, Klepej 5, Ban, Drugovič, Lazović 3, Pfajfar 1, Kodrič, Kukavica 4, Ferkulj 4, Čanžar 2, Koprivc, Dražetič 3 (3).

Trimo Trebnje: Ferlin, Saje, Korelec 4, B. Radelj, M. Radelj 2, Murčehajić, Ratajec, Skol, Sušin 5, Paladin 2 (1), Florjančič, Rojc 5, Zarabec 5 (1), Skube 1 (1), Grandovec 3.

Sedemmetrovke: Krško 4 (3), Trimo Trebnje 5 (3).

Izključitve: Krško 14 minut, Trimo Trebnje 12 minut.

Rdeči karton: Paladin (Trimo Trebnje, 53. minuta).

KONČNICA ZA PRVAKA - 8. KROG:

Sobota, 12. maj 2012:

Maribor Branik - Celje Pivovarna Laško 29:29 (15:16)

Gorenje Velenje - Cimos Koper 27:25 (16:14)

Krško - 17 točk.

1. NLB LEASING LIGA - SEZONA 2011/12 (CELOTEN SPORED, DATUMI, URE, PARI TEKEM IN IZIDI)