26. 5. 2012

Atletico Madrid in Kiel v nedeljskem velikem finalu za naslov klubskega prvaka Evrope

Na zaključnem turnirju najboljše četverice v ligi prvakov v Kölnu sta znana oba finalista. Atletico Madrid je bil v polfinalu uspešnejši od danskega Koebenhavna (25:23), Kiel pa je v nemškem dvoboju šele po dramatični končnici premagal Füchse Berlin z zadetkom razlike (25:24).

Favorizirani Kiel se je nepričakovano namučil z rojaki iz ekipe Füchse Berlin, a se je vseeno uvrstil v finale. Igralci Kiela so imeli v 18. minuti že šest zadetkov prednosti (11:5), toda predvsem po zaslugi slovaškega vratarja Petra Štochla (14 obramb) ter strelsko razpoloženih Petterssona in Jaszke so dve minuti pred koncem izenačili na 24:24.

Minuto in pol pred koncem je Jicha s svojim enajstim zadetkom poskrbel za vodstvo Kiela s 25:24, na začetku zadnje pa je vratar Omeyer obranil strel igralca berlinskega kluba Ninčevića. V zadnjem Kielovem napadu je Jicha zadel stativo, a nasprotniki (s sedmim igralcem v polju namesto vratarja) v zadnje pol minute niso uspeli doseči izenačujočega zadetka in izsiliti podaljškov.

Trikratni evropski klubski prvak Atletico Madrid (nekdanji Ciudad Real) je ob polčasu proti Koebenhavnu zaostajal za tri zadetke (12:15). Toda predvsem po zaslugi strelsko učinkovitega Makedonca Lazarova (enajst golov) je španski klub v 43. minuti uspel izenačiti na 19:19.

V nadaljevanju je Atletico Madrid povedel s 23:21, Danci pa so se v končnici približali samo na zadetek zaostanka (23:24). Toda za zmago je z golom pol minute pred koncem poskrbel Canellas in španskemu klubu priigral uvrstitev v veliki finale lige prvakov.

KIEL - FÜCHSE BERLIN 25:24 (15:12)

Köln - Lanxess Arena, gledalcev: 20.000, sodnika: Abrahamsen in Kristiansen (oba Norveška).

Kiel: Omeyer, Palicka, Andersson 3, Lundström 2, Sprenger 2, Ahlm 3, Kubes, Reichmann, Zeitz, Palmarsson, Narcisse 2, Ilić 2, Klein, Jicha 11 (4).

Füchse Berlin: Heinevetter, Štochl, Löffler, Laen 1, Špoljarić, Richwien, Pevnov 2, Romero 3, Stenbäcken, Bult 1 (1), Jaszka 6, Sellin, Ninčević 1, Petersson 7, Christophersen 3.

Sedemmetrovke: Kiel 5 (4), Füchse Berlin 3 (1).

Izključitve: Kiel 8 minut, Füchse Berlin 8 minut.

ATLETICO MADRID - KOEBENHAVN 25:23 (12:15)

Köln - Lanxess Arena, gledalcev: 20.000, sodnika: Gubica in Milošević (oba Hrvaška).

Atletico Madrid: Hombrados, Diez, Šterbik, Fernandez 2, Källman 1, Guardiola, Markussen 3, Aguinagalde 2, Davis 1, Parrondo 1, Abalo 1, Rodriguez, Canellas 3, Jurkiewicz, Entrerrios, Dinart, Lazarov 11 (5).

Koebenhavn: Hvidt, Ege, Ottesen, Atlason 1, R. Hansen 2, Jorgensen, Sigurdsson 3, Gudjonsson, Stefansson 5, H. Hansen 2, Ekberg 5 (2), Malmagro, Hundstrup, Larsen 1, Boldsen, M. Hansen 4.

Sedemmetrovke: Atletico Madrid 5 (5), Koebenhavn 3 (2).

Izključitve: Atletico Madrid 6 minut, Koebenhavn 4 minute.

SPORED IN IZIDI ZAKLJUČNEGA TURNIRJA LIGE PRVAKOV:

Sobota, 26. maj 2012:

Füchse Berlin - Kiel 24:25 (12:15)

Atletico Madrid - Koebenhavn 25:23 (12:15)

Nedelja, 27. maj 2012:

ob 15:15: tekma za tretje mesto (Füchse Berlin - Koebenhavn)

ob 18.00: finale (Kiel - Atletico Madrid)

LIGA PRVAKOV - SEZONA 2011/12 (SPORED, SKUPINE, DATUMI, URE, PARI TEKEM, IZIDI IN LESTVICE)