26. 6. 2012

Kalin predsednik tekmovalne komisije EHF

Leopold Kalin, vršilec dolžnosti generalnega sekretarja Rokometne zveze Slovenije (RZS)  je postal novi predsednik tekmovalne komisije evropske rokometne zveze (EHF).

Kalina je na kongresu v Monaku glasovalo 70 odstotkov delegatov. V boju za predsedniško mesto je Kalin dobil 35, njegov tekmec, Španec Jesus Guerrero, pa 15. Za slovenskega rokometnega delavca je to izjemno lepo priznanje, saj gre za eno najbolj pomembnih funkcij v evropskem rokometu.

Evropska rokometna zveza pa je dobil tudi novega predsednika. Tora Liana je na čelu EHF nasledil dosedanji podpredsednik, 65-letni Francoz Jean Brihault, za katerega je glasovalo 48 od 49 delegatov. Odprto podpredsedniško mesto je "zapolnil" Šved Arne Elovsson, ki je dobil 41 glasov. Njegov edini tekmec, Nemec Reiner Witte, je dobil le devet glasov.