19. 12. 2012

Celjani šele v končnici derbija 17. kroga v 1. NLB Leasing ligi strli odpor gostov iz Trebnjega

Na derbiju 17. kroga v 1. NLB Leasing ligi za moške sta se pomerila Celje Pivovarna Laško in Trimo iz Trebnjega. Zmagali so Celjani z 31:28 (13:17), ki pa so odpor gostov iz Trebnjega strli šele v končnici tekme.

CELJE PIVOVARNA LAŠKO - TRIMO 31:28 (13:17)

Celje - Dvorana Golovec, gledalcev 500, sodnika: Pangerc in Veber (oba Ljubljana).

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Blagotinšek, Mlakar 1, Marguč 6 (1), Janc 1, Razgor 3, Toskić 4, Ranevski, Se. Skube 2, Zelenović 6, Žabič, Mačkovšek, Lekai 6, Žvižej 2 (1).

Trimo Trebnje: Ferlin, Saje, Brana, Korelec, Femec, Paladin 2, Ratajec 2, Skol, Sušin 3, Florjančič 1, Rojc 1, St. Skube 9 (2), Grandovec 4, Aguirrezabalaga 6.

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 3 (2), Trimo Trebnje 2 (2).

Izključitve: Celje Pivovarna Laško 2 minuti, Trimo Trebnje 2 minuti.

Celjani so se pred zimskim premorom in po drami na derbiju v Velenju, ko so izgubili tekmo v izdihljajih, pobrali in v Golovcu premagali Trebanjce. Toda ti so se pokazali kot zelo čvrst tekmec, ki je bil večino tekme v prednosti, a v ključnih trenutkih so bolje odigrali domači rokometaši in prišli do 14. zmage v sezoni.

Pri domačih so bili strelsko najbolj razpoloženi Gašper Marguč, Nemanja Zelenović in Mate Lekai s po šestimi goli, pri gostih jih je Staš Skube zabil devet.

Prvi polčas je pripadel Trebanjcem, ki so v 15. minuti prvič pobegnili za dva zadetka, po četrtem golu Skubeta so ušli na 7:5. Tri minute pozneje je isti igralec povišal že na 9:6, Ratajec pa je v 20. minuti zabil že za 11:7.

Domači so takrat strnili vrste in dosegli štiri zadetke zapored, izid izenačili in napovedali zanimivo končnico polčasa. A v tej je bilo znova vse v domeni Trebanjcev, ki so med 27. in 30. minuto znova naredili delni izid 4:0 in tako s štirimi goli prednosti začeli drugi polčas.

Trebanjci so tudi večino tega dela igre bili v ospredju, v 52. minuti pa je Lekai poravnal na 26:26, tri minute pozneje je Zelenović Celjanom priigral vodstvo z 28:27, odločili zadetek pa je v 59. minuti s sedmih metrov zabil Luka Žvižej za vodstvo s 30:28. Zelenović je v zadnji minuti le še potrdil prigarano celjsko zmago.

Tekma je imela tudi humanitarno noto, z izkupičkom od vstopnine so za celjske osnovne šole in za otroke iz socialno ogroženih družin, kjer starši ne morejo več plačevati njihovih malic, zbrali 900 evrov.