21. 12. 2013

Ribnica Riko hiše - Maribor Branik 29:26 (15:10)

Na derbiju 18. kroga v 1. NLB Leasing ligi za moške so se veselili igralci Ribnice Rika hiš. Ribničani so bili pred domačimi gledalci uspešnejši od Maribora Branika z 29:26 (15:10) in dosegli deseto zmago v letošnjem prvenstvu.

RIBNICA RIKO HIŠE - MARIBOR BRANIK 29:26 (15:10)

Ribnica - Dvorana ŠC Ribnica, gledalcev: 200, sodnika: Cvetko in Kavalar (oba Celje).

Ribnica Riko hiše: Perovšek, Klarič, Merhar 1, Pucelj 3, Nosan 5, Fink 4, Abrahamsberg 10 (2), Leban 4 (1), Markovič 2, Košmrlj.

Maribor Branik: Čudič, Vran, Škalički, Kleč 5, Kodrin 3, Jamnik 5 (2), Fidel 4 (1), Hrastnik 3, Poklar 3, Zarabec 3, Sok, Razgor, Štefanič, Malinović, Žmavc.

Sedemmetrovke: Ribnica Riko hiše 3 (3), Maribor Branik 3 (3).

Izključitve: Ribnica Riko hiše 4 minute, Maribor Branik 4 minute.

Ribničani so pred svojimi gledalci malce presenetljivo vzeli točki tretjeuvrščenim Štajercem. A Maribor Branik ima na prvenstveni lestvici pred Dolenjci še vedno zajetnih sedem točk prednosti (29:22).

Po izenačenem začetku tekme so si domači rokometaši prvič priigrali zajetnejšo prednost v 19. minuti po golu Alena Markoviča (10:7). Prednost so gostitelji do konca polčasa še oplemenitili na pet (15:10) in tako z dobrim izhodiščem začeli drugih 30 minut.

V teh je blestel predvsem Črt Abrahamsberg, ki je v drugem polčasu zabil sedem golov. Tudi po zaslugi teh zadetkov so Ribničani ves čas držali Štajerce na varni razdalji in prišli do desete zmage v prvenstvu.

Pri domačih je bil najboljši strelec Abrahamsberg z desetimi goli, pri gostih sta jih Blaž Kleč in Grega Jamnik dosegla po pet.

Ribničani bodo februarja v 19. krogu najprej gostovali v Ormožu, Mariborčani pa v Novem mestu.