24. 6. 2013

Na sredozemskih igrah slovenski rokometaši kar z 20 zadetki razlike premagali Grčijo

Po porazu proti Egiptu je moška reprezentanca Slovenije v drugem krogu sredozemskih iger v Mersinu v Turčiji dosegla prvo zmago. Slovenski rokometaši so premagali izbrano vrsto Grčije kar z dvajsetimi zadetki razlike, končni izid pa je bil 40:20 (17:12).

SLOVENIJA - GRČIJA 40:20 (17:12)

Mersin - Športna dvorana, sodnika: Erdogan in Ozdeniz (oba Turčija).

Slovenija: Lesjak (7 obramb), Ferlin (10 obramb), Bundalo 3, M. Nosan 1, Čemas 1, Šoštarič 6, Poteko 1, Bombač 4, Mačkovšek 3, Dolenec 4, Razgor 6, Cingesar 3, St. Skube 4, Marguč 1 (1), Papež 3.

Grčija: G. Georgiadis (1 obramba), Gourgoumis (7 obramb), Palaskas 3 (1), Megalooikonomou 1, Tsatso 4 (1), D. Georgiadis, Dimakis 3, Papadioysiou 1, Tziras 3, Zampounis 1, Marangko 2, Tzouvaras 1, Ioannidis 1.

Sedemmetrovke: Slovenija 1 (1), Grčija 3 (2).

Izključitve: Slovenija 14 minut, Grčija 4 minute.

Po uvodnem neuspehu na sredozemskih igrah v Turčiji proti Egiptu (28:33) so se slovenski rokometaši znesli nad Grčijo. Ekipa selektorja Borisa Deniča je zmagala kar s 40:20 (17:12), v tretjem krogu pa se bo v torek, 25. junija, pomerila z reprezentanco Hrvaške.

Čeprav je začetek tekme pripadel Grkom (3:1), so Slovenci po štirih zaporednih zadetkih v deseti minuti povedli s 5:3. Nato je prednost Deničeve čete počasi, toda zanesljivo začela naraščati in v prvem polčasu je bila najvišja tik pred koncem prvega polčasa - 17:11 v 28. minuti.

Tudi v nadaljevanju tekme je v dvorani v Mersinu potekala igra mačke z mišjo. V 45. minuti je Šoštarič poskrbel za prvo slovensko vodstvo z desetimi goli razlike (27:17), po delnem izidu 6:0 pa je isti igralec v 51. minuti poskrbel za + 16 (34:18).

Kljub zelo visoki prednosti in zagotovljeni zmagi Slovenci tudi v končnici tekme niso popustili. Sedem minut pred koncem je bilo 35:20, po delnem izidu 5:0 pa je bila končna razlika dvajsetih zadetkov (40:20) tudi najvišja na tekmi.