23. 7. 2013

V skupini od 9. do 16. mesta na SP slovenski mladinci premagali Tunizijo, v četrtek z Madžari

Slovenski mladinci so na prvi tekmi za razvrstitev od 9. do 16. mesta na svetovnem prvenstvu v Bosni in Hercegovini premagali Tunizijo z 28:24 (14:11). Ekipa selektorja Slavka Iveziča bo v četrtek, 25. julija, ob 20. uri v skupini od 9. do 12. mesta v Sarajevu igrala z reprezentanco Madžarske.

SLOVENIJA - TUNIZIJA 28:24 (14:11)

Sarajevo - Dvorana Skenderija, gledalcev: 150, sodnika: Hikazi in Ikebuchi (oba Japonska).

Slovenija: Baznik (5 obramb), Zaponšek (12 obramb), Žabič, Cehte 1, Blagotinšek 2, Mačkovšek, Lavrič, Šoštarič 1, Gorela 5, Hrastnik 3, Fidel 3, Špende 5 (1), Kodrin 8, Gorenjak, Sendelbah, Bradeško.

Tunizija: Abid (2 obrambi), Ounissa (1 obramba), Ben Abdessalem, Essais 1, Bedoui, Jaziri 2, Saafi, Fathallah 2, Mhadhbi 4 (3), Loued, Jrad, Frad, Majdoub 5, Jallouz 2, Soussi 8, Trabelsi.

Sedemmetrovke: Slovenija 2 (1), Tunizija 3 (3).

Izključitve: Slovenija 10 minut, Tunizija 12 minut.

Po nepričakovanem porazu proti Braziliji (20:25) v osmini finala svetovnega prvenstva so se slovenski mladinci v skupini od 9. do 16. mesta v sarajevski dvorani Skenderija pomerili s Tunizijci. Slovenija je zmagala z 28:24, v skupini za končno razvrstitev od 9. do 12. mesta pa se bodo naši rokometaši pomerili z Madžarsko, ki je premagala Dansko s 35:33 (19:15).

Že po slabih desetih minutah so Tunizijci (vseh šest zadetkov, vsak po tri, sta dosegla Mhadhbi in Soussi) vodili s 6:3, toda Slovenci so v petnajsti izenačili na 6:6. Po treh neodločenih rezultatih (7:7, 8:8, 9:9) so Ivezičevi rokometaši po golu Jana Gorele prvič na tekmi povedli (10:9 v 22. minuti), po izenačenju na 11:11 v 24. minuti pa so slovenski mladinci v končnici prvega polčasa po treh zaporednih golih povedli s 14:11.

Slovenci so na začetku drugega polčasa poskrbeli še za tri zaporedne gole in po dobrih treh minutah nadaljevanja je njihova prednost znašala že plus šest (17:11). Enaka je bila tudi v 40. minuti (20:14), predvsem po zaslugi strelsko razpoloženega Tilena Kodrina (8-8), kljub temu pa so Tunizijci sredi drugega polčasa zaostanek zmanjšali na polovico (19:22).

Toda rokometašem Tunizije se na manj kot tri gole v dveh primerih (20:23 in 21:24) ni uspelo približati. Tudi zato, ker sta tunizijska vratarja skupaj ustavila le tri strele od 31 (manj kot deset odstotkov), Slovenca Jože Baznik in Rok Zaponšek pa skupaj 17 od 41 (približno 41,5 odstotka).

Pri slovenskem vodstvu s 24:21 sta Aleksander Špende in Gašper Hrastnik zadela v polno za 26:21 (52. minuta) in jasno je bilo, da bodo Slovenci po neuspehu proti Brazilcem v osmini finala tokrat le nadigrali Tunizijce. Ti so se slabi dve minuti in pol sicer spet približali na minus tri (24:27), a je Blaž Blagotinšek uničil njihovo upanje, da bi lahko poskrbeli za preobrat.

Slavko Ivezič, selektor reprezentance Slovenije: "Zadovoljen sem, da smo kot ekipa ostali dovolj motivirani in premagali zelo neugodnega tekmeca, ki je zanesljivo premagal četrtfinaliste Francoze. Želim, da bi tako nadaljevali tudi na naslednji preizkušnji z Madžarsko." (rp)

SP ZA MLADINCE - BOSNA IN HERCEGOVINA 2013NEPOSREDNI PRENOSI TEKEM SP 2013V osmini finala SP za mladince Slovenija izgubila z Brazilijo, od 9. do 16. mesta najprej s TunizijoNa SP za mladince konec skupinskega dela, znanih vseh šestnajst udeležencev osmine finalaZ zmago proti Kongu mladinci potrdili prvo mesto v skupini C, v osmini finala SP proti Braziliji