26. 4. 2014

Sevnica - Maribor Branik 23:31 (8:16)

Tudi po šestem krogu končnice za prvaka v 1. NLB Leasing ligi za moške rokometaši Sevnice ostajajo brez zmage. Sevničani so tokrat pred domačimi gledalci izgubili proti tretjeuvrščenemu Mariboru Braniku s 23:31 (8:16).

SEVNICA - MARIBOR BRANIK 23:31 (8:16)

Sevnica - Športna dvorana, gledalcev: 200, sodnika: Majer in Žitnik (oba Trebnje).

Sevnica: Bratanovič, Bojič, Gorenjak 3, Pernovšek 2, Gjerek 4 (1), Brilej 4, Djurdjević 7, Flisek 1 (1), Ošlovnik 1, Flajs 1, Brečko, Grušovnik.

Maribor Branik: Vran, Škalički, Čudič, Kleč 4, Kodrin 5, Zarabec 5, Jamnik 6, Marić 2, Hrastnik 6, Štefanič 1, Kaleb 2.

Sedemmetrovke: Sevnica 4 (2), Maribor Branik 3 (0).

Izključitve: Sevnica 0 minut, Maribor Branik 6.

Mariborski rokometaši so brez težav vknjižili nov par točk. Na gostovanju v Sevnici so z 31:23 odpravili domače igralce, ki so stik držali le do 10. minute.

Gostje so takoj na začetku tekme zagospodarili na igrišču, povedli s 3:1, domači pa bili v igri do 4:5. Mariborčani so s petimi zaporednimi goli pobegnili in prednost zadržali do polčasa, ki so ga dobili z 16:8.

Do 36. minute so prednost še izdatneje povišali na deset zadetkov razlike (21:11). Že takrat je bilo jasno, da so Mariborčani tekmo odločili v svojo korist in da se bodo veselili druge zmage v končnici za prvaka.

Najboljši strelec tekme je bil Miloš Djurdjević, ki je za Sevnico dosegel sedem golov. Pri Mariborčanih sta jih po šest prispevala Gašper Hrastnik in Grega Jamnik.

Sevničani bodo tekmo naslednjega kroga igrali v sredo, 30. aprila, ko bodo gostovali v Celju, Mariborčani pa bodo igrali v nedeljo, 4. maja, ko bodo doma gostili Trimo Trebnje.