31. 5. 2014

Flensburg po izvajanju sedemmetrovk premagal Barcelono in se uvrstil v finale lige prvakov

Igralci iz nemškega Flensburga so se uvrstili v veliki finale evropske lige prvakov, potem ko so v današnji drugi polfinalni tekmi na sklepnem turnirju v Kölnu po izvajanju sedemmetrovk premagali špansko Barcelono z 41:39 (36:36, 32:32, 18:17).

BARCELONA - FLENSBURG 39:41 (36:36, 32:32, 17:18)

Köln - Lanxess Arena, gledalcev: 20.000, sodnika: Horaček in Novotny (oba Češka).

Barcelona: Šterbik, Šarić, Nöddesbo 5, Garcia 5 (1), Tomas 6 (1), Entrerrios 5, Sorhaindo 2, Sarmiento, Gurbindo, Rutenka 4 (2), Stranovsky, Morros de Argila 1, Karabatić 5, Saubich, Lazarov 6.

Flensburg-Handewitt: Andersson, Rasmussen, Nenadić 2, Karlsson, Eggert 6 (2), Glandorf 8, Mogensen 6, Svan 2, Weinhold 8 (1), Wanne 4 (1), Heinl, Gustavsson, Gottfridsson 2 (1), Radivojević 2 (1), Knudsen 1.

Sedemmetrovke: Barcelona 8 (5), Flensburg-Handewitt 6 (6).

Izključitve: Barcelona 2 minuti, Flensburg-Handewitt 8 minut.

Rokometaši iz nemškega Flensburga so se nekoliko nepričakovano, a povsem zasluženo uvrstili v veliki finale. Izbranci nekdanjega švedskega reprezentanta Ljubomirja Vranješa so bili na obračunu proti Kataloncem že v izgubljenem položaju, a so v prelomnih trenutkih dvoboja zaigrali sijajno.

V končnici rednega dela so igrlalci Flensburga nadomestili pet golov zaostanka, v desetminutnem podaljšku nevtralizirali dva gola primanjkljaja, v izvajanju sedemmetrovk pa dosegli pet golov in napredovali v finale. Tam jih čaka Kiel, ki je bil v prvem polfinalnem dvoboju boljši od madžarskega Veszprema z 29:26.

Flensburg bo tretjič igral v velikem finalu. V letih 2004 in 2007 je moral priznati premoč Celju Pivovarni Laško in Kielu, ki je že trikrat osvojil prestižni klubski pokal. Dve tretjini tekme je bil nemško-španski klubski dvoboj povsem odprt, nato je španska zasedba med 37. in 41. minuto - v teh trenutkih je sijajno branil vratar iz BiH Danijel Šarić - povedla s 26:22, v 47. minuti pa z 29:24.

Osemkratni evropski prvaki so se v sami končnici malce preveč sprostili, njihov več kot osemminutni strelski post pa so rokometaši iz Flensburga s pridom izkoristili in se v 57. minuti približali na dva gola zaostanka (30:32), v začetku zadnje minute pa na gol (31:32). V napeti končnici Katalonci niso dosegli zadetka odrešitve, čeravno so imeli nekaj priložnosti, na drugi strani pa je Holger Glandorf z golom v zadnji sekundi rednega dela poskrbel za podaljšek (32:32).

V izjemno živčnem in dramatičnem desetminutnem podaljšku je sprva bolje kazalo španski zasedbi, ki si je priigrala dva gola prednosti (34:32), a Flensburg je ponovno vstal kot feniks iz pepela in si priigral kazenske strele. V rokometni loteriji je bilo več mirnosti in sreče na strani nemške ekipe, prav vsi njeni igralci so premagali Šarića in Arpada Šterbika, medtem ko je pri Barceloni zgrešil francoski zvezdnik Nikola Karabatić.

V nemški ekipi sta bila najbolj učinkovita Holger Glandorf in Steffen Weinhold z osmimi goli, v španski pa sta Victor Tomas in Kiril Lazarov dosegla po šest zadetkov.