30. 6. 2014

V drugem krogu svetovnega prvenstva na Hrvaškem slovenske mladinke boljše od Tunizije

Na svetovnem prvenstvu na Hrvaškem je ženska mladinska reprezentanca Slovenije (U-20) dosegla drugo zaporedno zmago. Po uspehu proti Kitajski so slovenske mladinke v drugem krogu skupine D v Čakovcu visoko premagale tudi Tunizijo s 33:26 (19:13).

SLOVENIJA - TUNIZIJA 33:26 (19:13)

Čakovec - Športna dvorana, gledalcev: 200, sodnika: Arntsen in Roen (oba Norveška).

Slovenija: Tripkovič (1 obramba), Golob (2 obrambi), Hrovatič (14 obramb), Milakovič 4, Jurič 2, Mrmolja 3, Ferfolja 2, Jagurdžija 5, Melavc, Regner 3, Stanko 4, Ljepoja, Leški 2, Pirc, Ugrin 4, Pišek 4.

Tunizija: Chebbi (3 obrambe), Becha, Zarrai (1 obramba), Harbaoui 3, Rezgui, Ben Rguez, Hamrouni 4, Ammar 2, Ben Abdallah 1, Hachana 10, Rejeb 4, Farhani, Dardour, Khouja 1, Sfar Ben Chker 1.

Sedemmetrovke: Slovenija 5 (2), Tunizija 8 (7).

Izključitve: Slovenija 8 minut, Tunizija 6 minut.

Slovenske mladinke so odlično začele tekmo v Čakovcu, saj so že po dobrih petih minutah vodile z rezultatom 6:0. Nato so rokometašice Tunizije dosegle tri gole zapored, nato pa je sloevnska prednost ves čas znašala od dveh do štirih zadetkov.

V 21. minuti je bil rezultat 12:10 za Slovenijo, potem pa si je ekipa selektorja Bojana Voglarja po treh zaporednih golih najprej priigrala plus pet (15:10 v 23. minuti). V zadnjem delu prvega polčasa so slovenske mladinke prednost še povečale na šest golov (17:11, 18:12, 19:13), s takšno razliko pa sta reprezentanci odšli tudi na veliki odmor.

Začetek drugega polčasa je pripadel Tunizijkam, ki so prepolovile razliko (17:20). Toda zatem so Slovenke trikrat zaporedoma zatresle mrežo Tunizije in v 39. minuti so visoko vodile s 23:17.

Sredi drugega polčasa je Slovenija vodila s 24:20, nato pa v manj kot štirih minutah naredila delni izid 4:0 in pri njenem vodstvu z 28:20 v 50. minuti je bil zmagovalec odločen.

V slovenski reprezentanci so bile najučinkovitejše Amina Jagurdžija (5 golov), Nevenka Milakovič, Tjaša Stanko, Pia Ugrin in Jasmina Pišek (po 4), vratarka Klara Hrovatič pa je imela 14 obramb ob kar 50-odstotni uspešnosti (streli na njena vrata 28-14).

Pri Tuniziji je bila strelsko najbolj razpoložena Sondes Hachana z desetimi doseženimi zadetki, za razliko od slovenskih vratark, ki so skupno zbrale 17 obramb, pa sta Tunizijki le štiri.

V tretjem krogu se bo ženska mladinska reprezentanca Slovenije pomerila z Romunijo, ki je v prvih dveh krogih prav tako dvakrat zmagala (s Tunizijo 35:22 in z Brazilijo 26:21). Tekma Slovenija - Romunija bo v torek, 1. julija, ob 18.15.

Rezultati 2. kroga v skupini D: Romunija - Braziija 26:21 (14:11), Rusija - Kitajska 32:20 (15:12), Slovenija - Tunizija 33:26 (19:13).

Vrstni red po 2. krogu: Rusija, Romunija in Slovenija po 4 točke, Kitajska, Tunizija in Brazilija po 0.

SVETOVNO PRVENSTVO ZA MLADINKE - HRVAŠKA 2014SP za mladinke: Slovenke v prvem krogu premagale Kitajsko s šestimi goli razlikeSlovenske mladinke (U-20) v soboto začenjajo nastop na svetovnem prvenstvu na Hrvaškem