24. 8. 2014

Naši kadeti v polfinalu svetovnih iger mladih na Kitajskem boljši od Norveške, v finalu z Egiptom

V Nandžingu na Kitajskem se je moška kadetska reprezentanca Slovenije na svetovnih igrah mladih uvrstila v finale. Na polfinalni tekmi so slovenski kadeti premagali Norveško s 33:30 (13:14), v velikem finalu pa se bodo srečali z reprezentanco Egipta.

V prvi polfinalni tekmi sta se pomerila Egipt in Katar. Uspešnejši so bili rokometaši Egipta, ki so zmagali s 34:26 (15:14). V ponedeljek, 25. avgusta, ob 14.30 po slovenskem času bosta v velikem finalu igrala Slovenija in Egipt, za bronasto medaljo pa Norveška in Katar.

SLOVENIJA - NORVEŠKA 33:30 (13:14)

Nandžing - Športna dvorana JSC Gymnasium, sodnici: Laurell in Engberg (obe Švedska).

Slovenija: Kastelic (20 obramb), Urbič (1 obramba), Rašo, Stojnič, Kavčič, Kikanovič, Janc 8 (4), Prevolnik, Kotar 2, Malus 2 (1), Sokolič 4, Beđeti, Marguč 7 (1), Cvetko 10.

Norveška: Saeveras (14 obramb), Hansen (0 obramb), Horgen 8, Olsen, Schonningsen 4, Kopp 2, Thorsbye 3, Hauane 6, Overjordet, Aho 3 (1), Gulliksen, Jansrud 2, Rod 2, Nordeng.

Sedemmetrovke: Slovenija 7 (6), Norveška 1 (1).

Izključitve: Slovenija 6 minut, Norveška 6 minut.

Slovenski kadeti, ki jih vodi kot selektor Jani Klemenčič, je na tretji tekmi na svetovnih igrah mladih na Kitajskem, dosegla še tretjo zmago. Po zmagah v skupinskem delu proti Tuniziji (33:12) in Katarju (38:23) so mladi Slovenci v polfinalu premagali tudi Norveško (33:30) in napredovali v finale, kjer bo njihov nasprotnik Egipt, ki prav tako ni izgubil še niti točke (Norveška 28:27, Brazilija 29:23, Katar 34:26).

Naši rokometni upi so v četrti minuti povedli s 3:1, toda Norvežani so nato odgovorili z delnim rezultatom 5:0 in v deveti minuti je bilo 6:3 za nasprotnike. Na srečo je sledil slovenski odgovor v zadetkih s 5:1 in sredi prvega polčasa je Slovenija spet vodila (8:7).

Nato sta sledila dva delne rezultata 4:0, na vsaki strani po eden. Najprej so zanj poskrbeli norveški kadeti, ki so zaostanek 7:8 spremenili v vodstvo z 11:8, potem pa še slovenski, ki so po zaostanku z 9:13 izenačili na 13:13 v 28. minuti, prvi polčas pa se je končal z minimalno prednostjo Norveške (14:13).

Drugi polčas polfinalne tekme v Nandžingu se je končal s petimi izenačenimi rezultati zapored, v 41. minuti pa so imeli Norvežani tri gole prednosti (22:19). Nato so vodili od enega gola do treh, po treh zaporednih zadetkih pa so Slovenci spet povedli v 49. minuti (25:24).

Nato je imela reprezentanca Norveške še dvakrat gol razlike (26:25, 27:26), potem pa so na igrišču spet zablesteli naši kadeti. Kar petkrat zapored so zatresli nasprotnikovo mrežo, svojo pa ohranili nedotaknjeno in v 57. minuti so vodili z 31:27.

Z dvema doseženima zadetkoma so nasprotniki razliko uspeli prepoloviti (29:31), a slovenski kadeti so preprečili morebitni preobrat. Dosegli so dva gola in v predzadnji minuti povedli s 33:29 ter tako po zmagi v finalu na letošnjih olimpijskem festivalu evropske mladine v Utrechtu na Nizozemskem (28:23) znova premagali Norveško.

Za Slovenijo so največ golov dosegli Rok Cvetko (10), Blaž Janc (8) in Gal Marguč (7), vratar Urh Kastelic pa je zbral kar 20 obramb. Za Norveško sta največkrat zadela Aksel Horgen (8) in Tormod Hauane (6).

Jaka Malus, igralec in kapetan reprezentance Slovenije: "Pričakovali smo tekmo, kjer bo potrebno lomiti nasprotnika. Tekmo smo odprli dobro, potem je sledila nervoza, a smo se nato pobrali in zmagali. Drugi polčas smo zopet odprli slabo, ampak vedeli smo, da bo šlo. Gremo v finale."

SVETOVNE IGRE MLADIH - KITAJSKA 2014Svetovne igre mladih na Kitajskem: Slovenci visoko premagali Katar, v polfinalu z NorveškoSlovenski kadeti na prvi tekmi na svetovnih igrah mladih na Kitajskem nadigrali Tunizijo s 33:12Na svetovnih igrah na Kitajskem kadetska reprezentanca Slovenije med favoriti za kolajne