20. 9. 2014

Istrabenz Plini Izola - Slovenj Gradec 2011 30:31 (17:17)

Slovenj Gradec je v tretjem kogu v 1. NLB Leasing ligi za moške dosegel drugo zaporedno zmago. Po domači zmagi proti Jeruzalemu Ormožu so Slovenjgrajčani zmagali tudi na gostovanju pri ekipi Istrabenz Plini Izola z 31:30 (17:17).

ISTRABENZ PLINI IZOLA - SLOVENJ GRADEC 2011  30:31 (17:17)

Izola - Športna dvorana, gledalcev: 450, sodnika: Lah in Sok (oba Ormož).

Istrabenz Plini Izola: Gregorič, Vončina, Jurič 3, Grbec, Božič 9 (3), Pucelj 2, Kojić, Žgavec 1, Čosić 5, Vukovič 2, GOmezelj, Popovič 3, Velkavrh 5, Kevič, Matijaševič.

Slovenj Gradec 2011: Ošlovnik, Humek, Šavc 4, Voršič, Zbičajnik, Čivčič, Ovniček 7 (2), Doberšek, Levc 12, Kresnik 1, Kobold 2, Šol 1, Poklič 1, Plešej, Podstenšek, Štumpfl 3.

Sedemmetrovke: Istrabenz Plini Izola 4 (3), Slovenj Gradec 2011 3 (2).

Izključitve: Istrabenz Plini Izola 10 minut, Slovenj Gradec 2011 10 minut.

Korošci so dosegli drugo zmago v državnem prvenstvu, drugi par točk v tej sezoni so po domači zmagi nad ormoškim Jeruzalemom osvojili na vselej vročem igrišču v Izoli. Izolani ostajajo samo pri eni zmagi v tej sezoni.

Tekma je bila izjemno izenačena, odločitev o zmagovalcu pa je padla v zadnjih minutah razburljivega dvoboja. Gosti so v drugi polovici tekme imeli prednost treh golov, nazadnje je bilo 31:28.

Dve minuti pred koncem so jih gostitelji skorajda ujeli in se približali na gol zaostanka (31:30), v prelomnih trenutkih živčnega dvoboja pa vendarle niso dosegli izenačujočega gola.

V zmagoviti ekipi je blestel Vid Levc, ki je dosegel 12 golov, sedem jih je dodal Rok Ovniček. V poraženi ekipi je bil najbolj učinkovit Peter Božič z devetimi zadetki.

Zasedba iz Izole bo v prihodnjem krogu gostovala pri ormoškemu Jeruzalemu, ekipa iz Slovenj Gradca pa bo gostila trebanjski Trimo. Obe tekmi bosta v soboto, 27. septembra.