29. 11. 2014

Krka - Maribor Branik 32:34 (16:20)

Maribor Branik se je moral v 12. krogu v 1. NLB Leasing ligi zelo potruditi za enajsto zmago v letošnji sezoni. Mariborčani so gostovali pri Krki v Novem mestu in zmagali z dvema goloma razlike - bilo je 34:32 (20:16).

KRKA - MARIBOR BRANIK 32:34 (16:20)

Novo mesto - Dvorana Marof, gledalcev: 300, sodnika: Teršek (Hrastnik) in Kavalar (Celje).

Krka: Jurečič 5, Lavrič 5, Didovič, Okleščen 1, Rojc 1, Štangelj, Jakše 2, Rašo, Smolnik 9 (7), Vidmar, Furdi, Cvikl 3, Božič, Potič 5, Adamčič, Klobčar 1.

Maribor Branik: Škalički, Cingesar 4, Žmavc, Kaleb 8 (2), Špelić 6, Jamnik 4, Poklar 2, Čudič, Sok, Taletović, Fidel, Žabič 4, Verdinek, Mišković 1, Mlakar 5.

Sedemmetrovke: Krka 7 (7), Maribor Branik 3 (2).

Izključitve: Krka 2 minuti, Maribor Branik 8 minut.

Rdeča kartona: Mišković (Maribor Branik, 47. minuta), Mlakar (Maribor Branik, 53. minuta).

Mariborski rokometaši so se iz težkega gostovanja v Novem mestu vrnili z novim parom točk, s katerima ostajajo na tretjem mestu. Zmaga proti ekipi iz sredine lestvice je bila vsej prej kot lahka.

Novomeščani so stik s tekmeci v prvem polčasu držali do 15:15 - vodili so tudi 14:12 - po izenačenju na 16:16, pa so Štajerci zabili štirikrat in na odmor odšli pri 20:16.

Na začetku drugega polčasa so gosti še nekoliko povečali prednost, vodili že 26:19, a so se domačini v zaključku tekme približali na 32:33. Za končni rezultat in zmago gostujoče ekipe je zadel Ante Kaleb.

Kaleb je bil tudi prvi strelec Maribora z osmimi goli, še enega več je na drugi strani dosegel Žiga Smolnik, ki pa jih je sedem dosegel iz sedmih metrov.

Mariborska ekipa bo v prihodnjem 13. krogu v sredo, 3. decembra, gostila vodilno Celje Pivovarno Laško, novomeška pa bo v soboto, 6. decembra, gostovala v Škofji Loki. (sta)