14. 2. 2015

Urbanscape Loka - Maribor Branik 18:34 (6:16)

Igralci Maribora Branika so v 16. krogu v 1. NLB Leasing ligi dosegli trinajsto zmago. Mariborčani so na gostovanju v Škofji Loki visoko premagali ekipo Urbanscape Loka - bilo je 34:18 (16:6).

URBANSCAPE LOKA - MARIBOR BRANIK 18:34 (6:16)

Škofja Loka - Dvorana Poden, gledalcev: 300, sodnika: Majer in Žitnik (oba Trebnje).

Urbanscape Loka: Panjtar, M. Vrbinc 2, Rakovec, Gartner, Lapajne 8 (2), Kavčič, Štremfelj, Čebron 1, Cingesar 2, Bradeško 3, Dolenec, Rant, Bergant, Rebič, Setnikar 2, A. Vrbinc.

Maribor Branik: Taletović, Čudič, Kastelic, Cingesar 3, Žmavc, Kaleb 2 (2), Špelić 4, Jamnik 4, Poklar 2, Sok 1, Fidel, Žabič 3, Špende 1 (1), Verdinek 3, Mišković 5, Mlakar 6.

Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 6 (2), Maribor Branik 3 (3).

Izključitve: Urbanscape Loka 2 minuti, Maribor Branik 8 minut.

Štajerski rokometaši so zlahka osvojili obe točki na Gorenjskem. Po 13. zmagi v sezoni pa za drugouvrščenimi Velenjčani zaostajajo za štiri, pred četrtouvrščenimi Trebanjci pa imajo dve točki prednosti.

Izbranci slovenskega selektorja in trenerja mariborske ekipe Borisa Deniča so dvoboj v škofjeloški dvorani Poden začeli zelo prepričljivo. Hitro so si priigrali prednost šestih golov (7:1), ob polčasu pa je bila razlika deset (16:6).

V nadaljevanju niso popustili, z resnim pristopom pa so postopoma plemenitili svojo zalogo v zadetkih. Na koncu so dosegli eno najbolj prepričljivih zmag v državnem prvenstvu, po šestdesetih minutah pa je bilo šestnajst golov prednosti za goste (34:18).

V štajerski ekipi je Žiga Mlakar dosegel šest, Dominik Mišković pet zadetkov, Januš Lapajne pa je za gorenjsko zasedbo dosegel osem golov.

Škofjeloška zasedba bo v prihodnjem krogu v sredo, 18. februarja, gostila Gorenje, mariborska pa bo v soboto, 21. februarja, gostila ljubljanski Slovan. (sta)