18. 9. 2015

Slovan - Slovenj Gradec 2011 29:24 (11:15)

Igralci Slovana so v tretjem krogu v 1. NLB Leasing prvič zmagali. Ljubljančani so v dvorani na Kodeljevem po velikem preobratu v drugem polčasu nadigrali Slovenj Gradec 2011 z rezultatom 29:24 (11:15).

SLOVAN - SLOVENJ GRADEC 2011  29:24 (11:15)

Ljubljana - Dvorana Kodeljevo, gledalcev: 250, sodnika: Žibret (Trbovlje) in Knez (Ajdovščina).

Slovan: Nunčić, Selaković, Škorc, Prevolnik 1, Kikanović 4 (1), Marinček, Marušič 12, Marojević 3, Stojnić 1, Erak 6, Krivic, Topolovec, Hartman, Sok, Demšar, Corel 2 (1), Podmenik.

Slovenj Gradec 2011: Kašnik, Humek, Orter, Zbičajnik, Banfro, Suholežnik 2, Doberšek, G. Levc, V. Levc 3, Hartman 7, Voršič 5, Kobold 2, Krevs, Poklič 1, Podstemšek 4, Soldo.

Sedemmetrovke: Slovan 3 (2), Slovenj Gradec 2011 1 (0).

Izključitve: Slovan 6 minut, Slovenj Gradec 2011 8 minut.

Slovanovci so bili med tednom kaznovani z odvzemom ene točke, ker je na tekmi proti Celju Pivovarni Laško (rezultat je bil 40:28 za Celjane, a je bila tekma za zeleno mizo naknadno registrirana z 10:0 zanje) igral Nejc Demšar, ki ni imel pravice nastopa, saj je bil posojen registriran za Cerklje. Ob porazu proti Celjanom je Slovan v drugem krogu izgubil tudi proti Trimu v Trebnjem s 17:22.

Izbranci gostujočega trenerja Sebastijana Soviča so bili v prvem polčasu vseskozi za korak pred Ljubljančani. Na sredini prvega polčasa so povedli s 7:6, v 23. minuti z 11:8, na polovici tekme pa so imeli že štiri gole prednosti (15:11).

Druga polovica tekme je minila v absolutnem znamenju domačih rokometašev, ki so na začetku naredili delni izid 5:0 in povedli s 17:16, od tedaj naprej pa postopoma višali svojo prednost. Deset minut pred koncem so si izbranci domačega stratega Boštjana Ficka priigrali štiri gole zaloge, kar je bil dovolj velik kapital za prvo zmago v tej sezoni.

V zmagoviti ekipi je Tine Marušič dosegel 12, Slavko Erak pa šest golov. Pri poražencih se je izkazal Matej Hartman s sedmimi zadetki.

Ljubljanska zasedba bo v prihodnjem krogu gostovala v Kopru, iz Slovenj Gradca pa bo gostila ormoški Jeruzalem. Obe tekmi bosta v soboto, 26. septembra.