18. 9. 2015

Gorenje Velenje - Istrabenz Plini Izola 34:18 (16:6)

Rokometaši Gorenja so v tretjem krogu v 1. NLB Leasing ligi dosegli tretjo zmago. Velenjčani so pred domačimi gledalci v Rdeči dvorani premagali ekipo Istrabenz Plini Izola s 16 goli razlike - bilo je 34:18 (16:6).

GORENJE VELENJE - ISTRABENZ PLINI IZOLA 34:18 (16:6)

Velenje - Rdeča dvorana, gledalcev: 150, sodnika: Štern (Sevnica) in Ocvirk (Velenje).

Gorenje Velenje: B. Burić, Ferlin, Zaponšek, Božović 4, Cehte 1, Medved 5, S. Burić 3, Ovniček 3, Szyba, Skube 3, Golčar 5, Šoštarič 5, Kleč 3, Gams, Ratajec 1 (1), Nosan 1, Bećiri.

Istrabenz Plini Izola: Gregorič, Vončina, Jurić 2, Čolić, Gjerek 2, Božič 1 (1), Zorić-Stepančič 2, Selišnik, Žgavec, Kmetič, Čosić 1, Kecman 1, Vuković, Gomezelj 2, Velkavrh 6 (1), Konig 1, Matijašević, Madžarevič.

Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 1 (1), Istrabenz Plini Izola 6 (2).

Izključitve: Gorenje Velenje 8 minut, Istrabenz Plini Izola 8 minut.

Velenjčani so pričakovano dosegli tretjo zaporedno zmago v slovenskem državnem prvenstvu. Po dveh zmagoslavjih na gostovanjih v Škofji Loki in Sevnici so v premierni tekmi pred domačimi gledalci na kolena položili še goste iz Izole s 34:18 (16:6).

Favorizirane "ose" so vse dvome o zmagi razrešile že v prvi polovici tekme. Primorci jim niso bili kos v nobeni prvini rokometne igre, uvodnih trideset minut pa so končali z zaostankom desetih golov (6:16).

V drugem polčasu se je prepad med ekipama še povečal. Velenjčani so si v 45. minuti priigrali prednost 14 golov (25:11) in zlahka osvojili novi točki ter se po številu točk izenačili s Celjani.

V domači ekipi so Niko Medved, Rok Golčar in Mario Šoštarič dosegli po pet golov. Enega več je v gostujoči ekipi dosegel Andraž Velkavrh.

Zasedba iz Izole bo v prihodnjem krogu v petek, 25. septembra, gostovala v Škofji Loki, velenjska pa dan kasneje v Dobovi.