28. 11. 2015

Urbanscape Loka - Trimo Trebnje 25:23 (10:12)

Ekipa Urbanscape Loka je v 12. krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške v domači dvorani Poden po preobratu v drugem polčasu ugnala Trimo iz Trebnjega. Končni rezultat tekme v Škofji Loki je bil 25:23 (10:12).

URBANSCAPE LOKA - TRIMO TREBNJE 25:23 (10:12)

Škofja Loka - Dvorana Poden, gledalcev: 400, sodnika: Marko in Matjaž Pirc (oba Hrpelje).

Urbanscape Loka: A. Vrbinc, Pajntar, M. Vrbinc 1, Rakovec, Šibanc 6, Gartner, Jenko-Bogdanić 4 (3), Kavčič 7, Jesenko, Korošec, Dolenec 2, Bradeško 1, Rant, Bergant, Kete 4.

Trimo Trebnje: Vencelj, Brana, Urbič, Djurdjević 4, Florjančič 4, Murčehajić, Skol 2 (1), Kotar 3 (1), Sušin 4, Potočnik, Udovič 2, Sašek 4, Pernovšek, Mlakar, T. Grandovec, Mikec.

Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 4 (3), Trimo Trebnje 3 (2).

Izključitve: Urbanscape Loka 4 minute, Trimo Trebnje 12 minut.

Škofjeločani so s sedmo prvenstvo zmago v sezoni 2015/16 in si z novomeško Krko (obe ekipi imata po 15 točk) delijo peto mesto na lestvici. Trebanjci navzlic sedmemu porazu ostajajo na devetem mestu v 1. NLB Leasing ligi, doslej pa so zbrali devet točk.

Na Gorenjskem se je odvijal ogorčen boj za vsako žogo. Prvi polčas so dobili izbranci gostujočega trenerja Romana Šavriča, ki so si tik pred odhodom na veliki odmor priigrali tri gole prednosti (11:8), prvih trideset minut pa končali s plus dva (12:10).

V začetku drugega so jih domači rokometaši hitro ujeli, razburljivosti pa ni manjkalo vse do zadnjega zvoka sirene. Dobro minuto pred koncem so gosti z golom Luke Florjančiča znižali na 23:24, zadnji žebelj v dolenjsko krsto pa je zabil Aleks Kavčič, s sedmimi goli tudi najbolj učinkoviti igralec dvoboja.

Škofjeloška ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Sevnici, trebanjska pa bo gostila Slovenj Gradec 2011. Obe tekmi bosta v soboto, 5. decembra.