5. 12. 2015

Maribor Branik - Slovan 28:26 (15:11)

Mariborčani so na tekmi 13. kroga v 1. NLB Leasing ligi šele v dramatični končnici zlomili odpor ljubljanskega Slovana. Končni rezultat tekem v dvorani Tabor je bil 28:26 (15:11) za domačo ekipo.

MARIBOR BRANIK - SLOVAN 28:26 (15:11)

Maribor - Dvorana Tabor, gledalcev: 70, sodnika: Štrigl (Velenje) in Majer (Trebnje).

Maribor Branik: Čudič, Mijušković, Kastelic, Cingesar 5, Žmavc 1, Kaleb 5 (1), Jamnik, Poklar 6, Hrastnik 2, Fidel, Verdinek 6, Brajović 1, Čagalj, Štumpfl, Mišković 2.

Slovan: Nunčič, Selaković, Škorc, Prevolnik, Marinček 1, Marušič 10, Marojević 3, Erak, Krivic 3, Topolovec 1, Grojzdek 6, Planinc 1, Charrier 1, Demšar, Gavranič.

Sedemmetrovke: Maribor Branik 2 (1), Slovan 0.

Izključitve: Maribor Branik 6 minut, Slovan 4 minute.

Mariborčani so po bolečem porazu proti romunskemu Dinamu iz Bukarešte v tretjem krogu evropskega pokala EHF ugnali tekmece iz slovenske prestolnice in napredovali na šesto mesto. Za izbrance domačega trenerja Slavka Iveziča je to sedma zmaga (ob še enem neodločenem rezultatu) v državnem prvenstvu.

Ljubljančani so doživeli že enajsti poraz v letošnji sezoni in so še vedno na predzadnjem mestu z vsega tremi točkami. Toda izbranci gostujočega trenerja Boštjana Ficka so se sijajno upirali favoriziranim gostiteljem in jim do izdihljajev tekme dihali za ovratnik.

Ob polčasu so sicer zaostajali za štiri gole (11:15), a predzadnji minuti so z golom Tineta Marušiča znižali na 26:27. Vse njihove upe po presenečenju pa je razblinil Matic Verdinek, ki je v zadnji minuti postavil tudi končni izid na dvoboju (28:26).

V štajerski ekipi sta Tine Poklar in Verdinek dosegla po šest golov, v gostujoči je blestel Marušič z desetimi zadetki.

Mariborska ekipa bo v prihodnjem krogu v petek, 11. decembra, gostila ormoški Jeruzalem, ljubljanska pa bo v nedeljo, 13. decembra, gostovala v Celju.