18. 12. 2015

Koper 2013 - Slovenj Gradec 2011 32:27 (16:12)

Rokometaši ekipe Koper 2013 so se v 15. krogu 1. NLB Leasing lige veselili že desete zmage. Primorci so bili v domači dvorani Bonifika uspešnejši od gostov iz Slovenj Gradca z rezultatom 32:27 (16:12).

KOPER 2013 - SLOVENJ GRADEC 2011  32:27 (16:12)

Koper - Dvorana Bonifika, gledalcev: 600, sodnika: Backovič (Ljubljana) in Smolko (Gornja Radgona).

Koper 2013: Ponikvar, Dolenc, Grzentič 6, Krečič 5, Matijaševič, Gašperšič 2, Kocjančič, Vran, Moljk 1, Gorela 3, Zugan, Rapotec 4, Sokolič 5 (1), Marič 1, Ravlija, Bratkovič 5.

Slovenj Gradec 2011: Bulovič, Banfro 1, Suholežnik 1, Doberšek 2, Kašnik, Levc G., Levc V. 1, Hartman 3, Voršič 5, Kobold 4, Zaponšek, Podstenšek 2, Vižintin, Malus 7 (1).

Sedemmetrovke: Koper 2013  2 (4), Slovenj Gradec 2011  2 (6).

Izključitve: Koper 2013  8 minut, Slovenj Gradec 2011  6 minut.

Po zmagi v Slovenj Gradcu v prvem delu prvenstva s 23:21 so Koprčani premagali Korošce tudi pred domačimi gledalci. S tem so se prebili na tretje mesto na lestvici (s tekmo več od Loke in Ormoža) z 20 točkami, Slovenj Gradec 2011 pa ostaja na 12. mestu s šestimi točkami.

Gostitelji so hitro začeli nalet na deseto prvenstveno zmago. Po začetnih izenačenjih od 1:1 do 4:4 so v 13. minuti po delnem rezultatu 4:0 povedli z 8:4, nato pa so imeli še nekajkrat štiri gole prednosti (9:5, 10:6, 11:7).

Po treh zaporednih golih so se je Slovenj Gradec približal na 11:10, a ekipa trenerja Zorana Jovičića je hitro spet povedla za štiri (14:10, 15:11, 16:12). V drugem polčasu so gostje v 38. minuti izenačili na 19:19, v 49. minuti zaostajali le za dva gola (23:25), toda nato so Koprčani naredili delni rezultat 6:0 in po njihovem vodstvu z 31:23 v 55. minuti je bila tekma odločena.

Pri Kopru je bil s šestimi goli najbolj razpoložen Nino Grzentič, medtem ko je v dresu Slovenj Gradca Jaka Malus dosegel sedem golov.

V 16. krogu se bo po zimskem premoru Koper 6. februarja v gosteh meril z Urbanscape Loko, Slovenj Gradec bo isti dan gostil Slovan.