20. 12. 2015

Gorenje Velenje - Urbanscape Loka 38:25 (20:15)

Na zadnji tekmi 15. kroga v 1. NLB Leasing ligi sta se srečala Gorenje Velenje in Urbanscape Loka. Derbi v Rdeči dvorani so prepričljivo dobili Velenjčani, ki so zmagali kar s 13 goli razlike - končni rezultat je bil 38:25 (20:15).

GORENJE VELENJE - URBANSCAPE LOKA 38:25 (20:15)

Velenje - Rdeča dvorana, sodnika: Cvetko (Celje) in Smolko (Gornja Radgona).

Gorenje Velenje: B. Burić, Ferlin, Božović, Cehte 4, Medved 4, S. Burić 2, Ovniček 4, Szyba 3, Skube 6, Golčar 2, Šoštarič 5, Kleč 3, Gams 1, Ratajec 1, Nosan 3, Bećiri.

Urbanscape Loka: A. Vrbinc, Pajntar, Jesenko, Rakovec 1, Gartner 1 (1), Jenko-Bogdanić, Kavčič 10, Štremfelj 1, Dolenec 1, Bradeško 2, Rant 1 (1), Bergant, Kete 3.

Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 1 (0), Urbanscape Loka 3 (2).

Izključitve: Gorenje Velenje 6 minut, Urbanscape Loka 4 minute.

Gorenje je v 15. krogu doseglo 14. zmago v letošnji tekmovalni sezoni in si deli prvo mesto na prvenstveni lestvici s Celjem Pivovarno Laško, obe ekipi pa sta zbrali po 28 točk. Škofjeločani jih imajo trenutno 19 in si delijo četrto mesto s Krko in Mariborom Branikom.

Na tekmi v Rdeči dvorani so Velenjčani precej lažje prišli do zmage kot v prvem delu 1. NLB leasing lige, ko so na gostovanju v Škofji Loki slavili le s 27:25. V sedmi minuti so imeli prvič tri gole prednosti (5:2), nato še pri 6:3 in 7:4, toda Gorenjci se niso predali in so si sredi prvega polčasa priigrali prvo izenačenje (9:9).

Igralci ekipe Urbanscape Loka so v 23. minuti zaostajali samo za en gol (14:15), toda v končnici prvega polčasa so doživeli hladen tuš. Aktualni slovenski podprvaki iz Velenja so naredili delni izid 5:0 in tik pred odhodom na odmor je bilo na semaforju 20:14 za Gorenje.

Na začetku drugega polčasa so Velenjčani v sedmih minutah dosegli šest golov, Škofjeločani pa le enega in gostitelji so prvič povedli s plus deset (26:16). Toda kljub visoki prednosti niso popuščali, že med tekmo so si večkrat priigrali 13 golov razlike (35:22, 36:23, 37:24), s takšno razliko pa se je tekma tudi končala (38:25).

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Staš Skube s šestimi, v gostujoči pa Aleks Kavčič z desetimi goli. Državno prvenstvo se bo nadaljevalo 6. februarja prihodnje leto. Velenjska ekipa bo gostovala v Izoli, škofjeloška pa bo gostila Koper 2013.