Končan je prvi del 1. NLB Leasing lige

1. NLB LEASING LIGA, 26. KOLO

KRKA : GORENJE VELENJE 26:31 (11:18)
Adamčič 5, Rašo in Okleščen po 4; Šoštarič 7, Skube 5.

Krka je imela priložnost, da si z zmago proti Gorenju Velenju zagotovi mesta, ki vodijo v ligo za prvaka. Toda od nje je bila danes precej oddaljena. Velenjčani, ki so si že pred časom zagotovili ligo za prvaka, so temelje zmage začeli postavljati že zgodaj, ko so med deveto in 14. minuto naredili delni izid 5:0 in pobegnili na 9:4, do konca polčasa pa je prednost narasla na sedem zadetkov. V drugem polčasu gosti Novomeščanom niso pustili blizu, večkrat vodili tudi za osem zadetkov, tako da so tekmo, na kateri je Krka vodila le pri 1:0, brez večjih težav pripeljali do zanje srečnega konca.

SLOVENJ GRADEC 2011 : TRIMO TREBNJE 23:32 (14:14)
Šol 8, Bulovič in Hartman po 3; Djurdjević 10, Sušin 5.

Slovenjgradčani so se od sezone poslovili s porazom proti Trebanjcem, ki so navkljub enajsti zmagi ostali brez končnice za prvaka. Trimo je do zmage prišel po zaslugi dobrega drugega polčasa. V prvem sta ekipi bili izenačeno bitko, izjema je bilo le obdobje do 12. minute, ko so gosti povedli za pet golov (8:3). Toda domači so se vrnili v igro in imeli dobro izhodišče za drugi polčas. V tem so gostitelji še povedli s 15:14, toda Trebanjci so nato hitro prišli do štirih zadetkov prednosti, odločilni udarec pa domačim zadali v zadnjih 15 minutah, ko so le še povečevali prednost. Maj Grandovec je v 59. s sedemmetrovko poskrbel za najvišjo - 31:21.

SLOVAN : MARIBOR BRANIK 23:29 (14:13)
Sankovič 5, Krivic, Topolovec in Planinc po 4.

Ljubljansko-štajerski dvoboj je bil obračun ekip z znano usodo. Predzadnji Slovan čaka selitev v drugo ligo, Maribor pa nadaljevanje prvenstva v ligi za prvaka. Domači so bili v prvem polčasu celo boljši tekmec, v drugem pa so favoriti, tretji na lestvici, stvari postavili na svoje mesto. Ljubljančani so bili tisti, ki so v sicer dokaj izenačenem prvem polčasu imeli pobudo, nekajkrat vodili za tri zadetke, toda na glavni odmor so nesli le zadetek prednosti. V uvodu drugega polčasa pa se je zgodba začela razpletati v korist Mariborčanov, ki so v 36. minuti povedli za dva, v 42. za tri, v 44. minuti pa že za štiri gole. Domači, ki so zaostajali tudi za pet zadetkov, so zadnjič ogrozili zmago Štajercev v 52. minuti, ko je Robert Sankovič zadel za 22:24. Toda Favoriti iz Maribora so končnico odigrali zbrano in prav ob koncu dosegli najvišjo prednost na tekmi.

URBANSCAPE LOKA : SEVNICA 39:18 (19:10)
Gartner, Bogdanič-Jenko in Bradeško po 6; Kuhar 10, Ž. Krnc 4.

Škofjeločani so se z zmago v zadnjem obračunu rednega dela prebili med šesterico, ki se bo v nadaljevanju sezone borila za naslov prvaka. Z dvema točkama so za točko preskočili novomeško Krko, za katero to pomeni konec sezone. Rokometaši Urbanscape Loke kljub pritisku nujne zmage niso podlegli. Proti zadnjeuvrščeni Sevnici, ki se tako kot Slovan seli v drugo ligo, niso imeli nikakršnih težav. Že po sedmih minutah so vodili za pet zadetkov, prednost pa že do konca polčasa povečali na devet golov. Svojo premoč so gostitelji še nadgradili v drugem polčasu, zaostanek gostov se je večal iz minute v minuto, največji pa je bil prav na koncu.

KOPER 2013 : CELJE PIVOVARNA LAŠKO 28:33 (15:16)
Bratkovič 7, Smolnik 6; Mlakar 8, Janc 6.

Celjani so z zmago v Kopru potrdili prvo mesto po rednem delu prvenstva. V ponovitvi pokalnega finala so bili večino tekme v ospredju, odločilni udarec pa zadali v zadnjih šestih minutah. Ob omenjenih so si končnico zagotovili še Gorenje Velenje, Maribor Branik in Urbanscape Loka. Celjski rokometaši so na današnji tekmi že v prvem polčasu vodili za pet zadetkov, toda z dobro odigrano končnico prvega dela so se Koprčani vrnili v igro. V tej so vztrajali vse do 54. minute, ko so zaostajali za dva zadetka, do konca tekme pa dosegli le še tri zadetke, medtem ko so jih Celjani v istem obdobju šest.

RIKO RIBNICA : ISTRABENZ PLINI IZOLA 32:26 (16:7)
Celminš in Henigman po 5; Velkavrh 8.

Rokometaši Ribnice so z zmago potrdili uvrstitev v ligo za prvaka, medtem ko so Primorci z enajstim mestom že končali sezono. Dolenjci so bili od začetka do konca prepričljivo boljša ekipa in na koncu zasluženo in zanesljivo slavili. Igralci iz Izole so vodili le pri 1:0, nato pa so dobili kar osem golov zapovrstjo, kar je že nakazalo, v katero smer bo šla ta tekma. Prednost domačih je že v prvem polčasu znašala tudi deset zadetkov, tako da je bilo drugih 30 minut zgolj formalnost. V teh so Ribničani večino časa vodili za sedem, osem, tudi devet golov in tako Izolčanom niso dali najmanjše možnosti za uspeh.

JERUZALEM ORMOŽ : DOBOVA 31:31 (17:18)
Čudič 9, Bogadi, Radujkovič in Cirar po 5; Dražetič 8, Seferovič 7.

Obračun ekip, ki nista imeli več možnosti za napredovanje v ligo za prvaka, prav tako pa sta bili varni pred mesti za izpad v drugo ligo, je postregel z izenačenim obračunom, na katerem si je le Dobova priigrala tri zadetke prednosti, sicer pa je bila največja razlika med tekmecema dva zadetka ali manj. Tako ni presenetljivo, da sta se tudi razšli z neodločenim izidom. Gosti so sicer imeli še v 57. minuti dva gola naskoka, ko je Kristjan Bezgovšek zadel za 31:29, toda Gašper Horvat in v zadnji minuti še Bojan Čudič sta poskrbela za 31:31.