Riko Ribnica tretjič boljša od Maribora Branika

1. NLB LEASING LIGA, KONČNICA, 2. kolo:

RIKO RIBNICA : MARIBOR BRANIK 28:19 (16:8)
Leban 9, Grebenc 7; Hrastnik 5, Sok 3.

Ribniški rokometaši v končnici prvenstva nadaljujejo z odličnimi rezultati. Po tem, ko so v prejšnjem kolu doma Celjanom odščipnili točko, so tokrat v svoji dvorani tretjič v tej sezoni premagali Mariborčane, tokrat z najvišjo razliko, devetimi goli.

Tekma s pivovarji je rokometašem iz dežele suhe robe očitno dala samozavest in Ribničani so že v uvodu z vodstvom s 5:0 napovedali končnega zmagovalca. Štajerci razlike niso uspeli znižati, še več, ta se je do polčasa povečala na osem golov. V drugem delu gostje nikakor niso našli načina, da bi resneje ogrozili vodstvo domačih, sredi polčasa so se sicer približali na -5 (21:16), a bili daleč od morebitnega preobrata. Neustavljiva v domači vrsti sta bila tokrat predvsem Patrik Leban z devetimi in Jan Grebenc s sedmimi goli.

CELJE PIVOVARNA LAŠKO : KOPER 2013 45:25 (21:13)
Kodrin 8, Janc in Razgor po 6; Smolnik 6, Matijaševič 5.

Celjski rokometaši, ki so v prejšnjem kolu remizirali z Ribničani, s čimer so morali prvo mesto na lestvici prepustiti Velenjčanom, v tekmi s Koprom niso ničesar prepuščali naključju in si priborili eno najvišjih prvenstvenih zmag in po Sevnici v 18. kolu (54:24) tudi najboljši strelski izkupiček.

Gostje z Obale so uspeli ravnotežje držati le v uvodu, ko je Uroš Rapotec zadel za 1:1, nato pa so gostitelji naredili delni izid 5:0 in že v prvem polčasu vodili tudi z 19:9. Dvomov o zmagovalcu je bilo hitro konec, razlika pa je naraščala in tri minute pred koncem so državni prvaki povedli že s + 21 (43:21). Z osmimi goli je izstopal Tilen Kodrin, domači strateg Branko Tamše pa je bil lahko zadovoljen z učinkovitostjo cele ekipe, saj se je med strelce vpisalo kar 12 celjskih igralcev.

URBANSCAPE LOKA : GORENJE VELENJE 29:38 (16:19)
Kavčič 7, Jenko-Bogdanič in Rant po 5; Šoštarič in Skube po 9.

Velenjski rokometaši, vodilna ekipa prvoligaške druščine, so imeli na gostovanju predvsem v prvem polčasu precej dela, da so strli odpor žilavih Gorenjcev. Štajerci so si sicer hitro zagotovili vodstvo s 6:2, a pri devetem golu sta bili ekipi v 15. minuti spet poravnani, pa tudi vodstvo s 15:10 jim še ni zagotavljalo oddiha.

Staš Skube, Mario Šoštarić, oba sta dosegla po devet golov, in soigralci so imeli tudi po menjavi strani v uvodnih desetih minutah težko delo. Škofjeločani so se dobro upirali do zaostanka 21:23, sledil je strelski post domačih, z delnim izidom 8:1 pa so gostje povedli za devet golov in zmagovalec je bil znan.

"Ločani konec koncev niso imeli česa izgubiti, mi pa smo v nekakšen krču, saj moramo na vseh tekmah zmagati. To ni lahko, saj lahko tudi favoriti hitro izgubijo kakšno točko, če v tekmo ne gredo pravilno. Prepričan sem, da bomo zdržali do konca," je po tekmi povedal trener Velenjčanov dr. Marko Šibila.