Celje na domačem terenu moralo priznati premoč Vardarju, 17. 9. 2016

Celje na domačem terenu moralo priznati premoč Vardarju

Celje Pivovarna Laško je v Ligi SEHA po treh zaporednih zmagah tokrat vknjižilo poraz. Na domačem parketu je bil boljši makedonski Vardar, ki je zmagal s 40:29.

Celjski rokometaši so se po treh zaporednih uspešnih gostovanjih spet vrnili v domači Zlatorog, tudi v drugi tekmi pred svojimi navijači pa so ostali praznih rok. Po porazu z Veszpremom so klonili še proti Vardarju iz Skopja, vrata do dveh točk pa so si zaprli že po črnih minutah v drugi polovici prvega polčasa, ko so zvezdniški Makedonci od med 14. in 22. minuti prišli od 9:8 do 15:8.

Varovanci Branka Tamšeta, ki je znova lahko računal na Ivana Gajića, Luko Žvižeja in Kristiana Bećirija, so pogumno začeli. Do 12. minute so se namreč enakovredno borili z Vardarjem, ki pa je v 14. minuti prvič na tekmi povedel za dva gola (9:7). Nato pa so sledile črne minute, ko so domačini delali vse preveč napak tako v obrambi kot napadu, Makedonci pa so vse skupaj s pridom izkoriščali in polnili celjski gol. Z delnim izidom 6:0 med 14. in 22. minuto so si priigrali lepo prednost, ki so jo do izteka prvega polčasa brez večjih težav zadržali.

Po štirih minutah drugega polčasa je Vardar vodil že s 23:14. Nato se je gostom nekoliko le ustavilo, Celjani pa so z nekaj dobrimi napadi v 45. minuti znižali na 23:28. Vendar je bilo sanj o morebitnem preobratu hitro konec, ko so Makedonci vrnili s tremi zaporednimi goli. V 52. minuti je Rogerio Moraes Fereirra zadel za 35:25, Arpad Šterbik je nekaj trenutkov kasneje dodal svojo 13 obrambo - na koncu se je ustavil pri 15 - in edino vprašanje je še bilo, s kakšno razliko bo Vardar slavil.