Trimo Trebnje preko Dobove do prve zmage, 24. 9. 2016

Trimo Trebnje preko Dobove do prve zmage

Rokometaši Trebnja so v 3. kolu 1. A DRL z dobro igro v drugem polčasu strli odpor rokometašev Dobove in zmago zadržali doma (29:26).

V Trebnjem sta obe ekipi lovili drugo letošnjo zmago. V začetku srečanja je bila pobuda na strani gostov, v končnici prvega dela pa so jih gostitelji ujeli. Uroš Udovič je v zadnji minuti z zadetkoma s krila domačim zagotovil prednost dveh golov (16:14).

Na začetku drugega dela tekme so gostitelji po dobrih strelih Tevža Grandovca in Udoviča ušli celo na 18:14 in potrdili, da so trdno odločeni, da bodo razveselili svoje navijače. Gostje so večkrat znižali na dva gola zaostanka, a moči za popoln preobrat enostavno niso našli. V končnici je tekmo odločil Rok Skol, ki je v 59. minuti zadel dvakrat za vodstvo z 29:25, s čimer je bilo dvomov o končnem razpletu konec. Poraza gostov ni mogel preprečiti niti Izidor Hotko, z 11 goli najbolj razpoložen igralec na parketu.