23. 4. 2017

Krim Mercator 24. v zgodovini pokalni prvak

V Celju, kjer bo od 27. julija do 6. avgusta potekal tudi EP za mladinke do 19 let, se je končal zaključni turnir Pokala Slovenije, ki ga je po finalni zmagi proti Z'Dežele (33:13) že 24. v zgodovini osvojila ekipa Krima Mercatorja. Tretje mesto Mlinotestu Ajdovščini.

POKAL SLOVENIJE, FINALNI TURNIR
22. in 23. april, Celje (dvorana Golovec)

Najboljša vratarka - Miša Marinček
Najboljša strelka - Špela Ferfolja
Najkoristnejša igralka turnirja - Nina Jeriček

Najboljša ekipa finalnega turnirja:
Klara Horvatič (Z'Dežele), Polona Barič (Krim Mercator), Nina Jeriček (Krim Mercator), Anika Strnad (Zelene doline Žalec), Špela Ferfolja (Mlinotest Ajdovščina), Jasmina Pišek (Z'Dežele), Alja Vrček (Z'Dežele).

FINALE
KRIM MERCATOR : Z'DEŽELE 33:13 (12:5)
Koren 7, Jeriček 6, Abina 5; A. Vrček 4, Pišek 3.

V finalu so bile izbranke Sebastjana Oblaka, sicer tretjeuvrščena ekipa državnega prvenstva, ves čas v podrejenem položaju. Tudi po zaslugi krimovk, ki so z dobro igro v obrambi popolnoma onemogočile gostiteljice, v napadu pa so imele v svojih vrstah kar nekaj razpoloženih igralk. Za Krim Mercator je to že 24. pokalna lovorika v zgodovini in po superpokalu ter državnem prvenstvu tretja v tej sezoni.

V prvem polčasu so bile domače rokometašice gostjam enakovredne le do devete minute, ko je Pia Hren izenačila na 3:3, to pa je bilo tudi zadnje izenačenje na tekmi. Devet minut pozneje so krimovke z golom Nine Jeriček prvič pobegnile na plus tri (8:5), razpoložena Jeričkova pa je poskrbela tudi za plus štiri (9:5) in plus pet (10:5) v 26. minuti. Do odhoda na odmor sta za gostje v polno zadeli še Alja Koren in Polona Barič.

Celjanke, ki v prvem polčasu kar dvanajst minut niso premagale razpoložene Miše Marinček, so prvi gol v drugem polčasu dosegle v četrti minuti, uspešna je bila Pia Hren, vendar so krimovke do takrat dosegle že štirinajst golov. Tudi po visokem vodstvu branilke pokalnega naslova niso popuščale, še naprej so igrale zavzeto in učinkovito. V 37. minuti je bilo po golu Anete Benko že 17:7, v 42. pa je Tamara Georgijev vodstvo gostij povečala na 20:8, s čimer je bila tekma praktično odločena. Tudi po visokem vodstvu so krimovke še naprej igrale zavzeto, ob koncu tekme pa je razlika znašala dvajset golov (33:13). Zadnja dva gola je za Ljubljančanke prispevala mlada Ana Abina.

Uroš Bregar, trener Krima Mercatorja:

"Tri četrtine finalne tekme smo odigrali z najboljšimi posameznicami, za tem pa sem priložnost namenil tudi mlajših igralkam. Do konca sezone nas čaka še finalni turnir ženske regionalne rokometne lige v Skopju, tako da so naše misli počasi že obrnjene tja. Sezona je že zdaj uspešna, saj smo osvojili vse tri naslove, na katere smo ciljali, ob tem pa se vrnili na evropski rokometni zemljevid. Lahko smo zadovoljni."

Sebastjan Oblak, trener Z'Dežele:

"Krim Mercator je veliko kakovostnejša ekipa in ji čestitam za naslov pokalnega prvaka ter želim vse dobro v prihodnje. Naša dekleta so zelo mlada, trenirajo le enkrat dnevno, saj možnosti za kaj več nimamo, a so vseeno celo sezono opravila vrhunsko. Osvojili smo tretje mesto v državnem prvenstvu in drugo v pokalu, za kar čestitam vsem puncam in strokovnemu štabu."

TEKMA ZA 3. MESTO
MLINOTEST AJDOVŠČINA : ZELENE DOLINE ŽALEC 25:18 (12:9)
Ferfolja 7, Pejović 6; Kundija 5, Golavšek, Kompan in Strnad po 3.

V prvem polčasu tekme za tretje mesto je bil izid v 27. minuti še izenačen na 9:9, nato pa so Ajdovke do odhoda na odmor dosegle tri zadetke za 12.9, v drugem polčasu pa, tudi po zaslugi obramb Sandre Srečkovič, v 47. minuti prišle do osmih golov prednosti (19:11). Tekma je bila s tem odločena, Ajdovke pa so po lanskem drugem mestu tokrat osvojile bronasto medaljo.

Najboljša strelka ajdovske ekipe je bila Špela Ferfolja z osmimi zadetki, v žalski pa jih je Natalija Kundija dosegla pet.