28. 5. 2017

Velenjčani z zmago do končnega 2. mesta v Ligi NLB

Rokometaši Gorenja Velenja so v 9. kolu Lige NLB za prvaka na domačem terenu gostili Koper 2013 in si z zmago (34:24) priborili drugo mesto v državnem prvenstvu.

Velenjčani so vse možnosti za naskok na prvo mesto v državnem prvenstvu zapravili po porazih v Ribnici in Škofji Loki, na svoji zadnji domači tekmi v tej sezoni pa so z večjo razliko premagali Koprčane. Zasedba iz Šaleške doline bo v zadnjem krogu gostovala pri prvaku iz Celja, po kateri se stanje na lestvici ne more spremeniti, bo pa tekma dobrodelna, saj bo del izkupička od vstopnic RK Celje Pivovarna Laško namenil nekdanjemu slovenskemu reprezentantu Nenadu Stojakoviću, ki se bori s hudo boleznijo.

Izbranci domačega trenerja Boruta Plaskana so vse dvome o zmagi razrešili v prvem polčasu, ko so v vseh segmentih igre zasenčili goste z Obale. Že v 14. minuti so si priigrali pet golov prednosti (10:5), najvišje vodstvo pa v 27. minuti, ko je Jure Golčar povišal na 15:8. V drugi polovici tekme niso popustili in ogrozili svoje zmage.