20. 12. 2017

Velenjčani do visoke zmage v Rdeči dvorani

Gorenje Velenje je na tekmi zadnjega kola Lige SEHA v letu 2017 z borbenostjo in odlično enegrijo visoko, 37:28, premagalo Meškov Brest.

Velenjski rokometaši so letošnje nastope končali z zmago, peto v tem tekmovanju, s katero so se prebili na peto mesto na lestvici. Domači so bili za razred boljši tekmec od Meškova, ki je ob sedmih zmagah doživel šele četrti poraz in ki ostaja četrti. S samimi zmagami vodi Vardar.

Velenjčani so v prvem polčasu domačim navijačem pripravili poslastico, saj so ves čas prevladovali proti favoriziranim gostom. Prvo večjo prednost so si priigrali v 19. minuti, ko so povedli z 11:7, v 22. minuti je Jan Grebenc zadel za 14:9, v zadnjih sekundah polčasa, v katerem so izbranci Željka Babića igrali dobro tako v obrambi kot v napadu, pa je za 20:13 poskrbel Blaž Kleč.

Tudi prvih deset minut drugega dela je bilo "atomskih", kar zadeva gostitelje. Ti so ob slabi igri gostov ter tudi dobrih obrambah Klemna Ferlina hitro povečevali prednost in v 39. minuti vodili že za deset zadetkov, za 27:17 je zadel Matic Verdinek. Malce za njim je Alem Toskić zabil za 28:17 in s tem praktično odločil tekmo. Največja prednost je znašala 14 golov.

Pri domačih je bil z osmimi zadetki in stoodstotnim metom najboljši Verdinek, Ferlin pa je zbral 15 obramb. Pri gostih Simon Razgor dosegel zadetek.