27. 2. 2018

Poraz Slovenk v četrtfinalu SP za srednje šole

Slovenska ženska srednješolska ekipa je v četrtfinalu svetovnega prvenstva v Katarju s 17:29 izgubila proti Danski in se bo borila za končno 5. mesto.

Dekleta rokometnih oddelkov Gimnazije Šiška so v četrtfinalu doživela visok poraz proti Danski, izjemno močni ekipi, sestavljeni iz igralk, ki skoraj vse igrajo v istem klubu. Danke so prikazale izjemno igro in bile v vseh elementih igre bolj zbrane in natančne, vendar so se jim Slovenke dolgo upirale in imele ob polčasu 6 golov zaostanka. Danke niti v drugem polčasu niso popustile in so bile kljub srčni in borbeni igri naših deklet izrazito boljše ter so slavile zmago z 29:17.

Slovenska dekleta se bodo v torek pomerila proti ekipi Romunije za razvrstitev od 5. do 8. mesta. Tekma bo ob 10.30 po slovenskem času