20. 4. 2018

V Ljutomeru se obeta pokalni spektakel

Konec tedna bo osrednja športna dvorana v Ljutomeru gostila zaključni rokometni turnir za pokal Slovenije. Že v polfinalu se obeta pravi posladek, saj se bosta pomerila prvi favorit ter branilec naslova Celje Pivovarna Laško in Koper 2013 (20.00), drugi polfinalni par pa je Krka - Jeruzalem Ormož (17.00).

Na dozdajšnjih zaključnih turnirjih so bili daleč najboljši Celjani, ki so lani v štajerski prestolnici osvojili jubilejni 20. pokalni naslov, konec tega tedna pa bodo v Prlekiji naskakovali že svojo 21. lovoriko. V preteklosti so trikrat slavili Koprčani, po enkrat pa rokometaši iz Hrpelj, ljubljanskih Prul in Velenja.

Uvodni polfinalni pokalni obračun med Novomeščani in Ormožani bo zelo pomemben za obe ekipi, željni nastopa v velikem finalu turnirja, v katerem doslej še nista nastopili. Njuna medsebojna dvoboja v Ligi NLB sta se končala z domačima zmagama - Krka je v Novem mestu visoko slavila s 30:19, Jeruzalem pa v Ormožu pa s 35:30.

Ples kroglic je določil, da se bosta v sobotnem polfinalu pomerila Koper 2013 Veselina Vujovića in Celje Pivovarna Laško Branka Tamšeta. Celjani so že pred časom končali nastope v evropski ligi prvakov, minuli teden pa so na sklepnem turnirju regionalne lige Seha v Skopju v izjemno močni konkurenci - na njem so nastopili štirje člani elitne lige prvakov - osvojili tretje mesto, potem ko so v polfinalu tesno izgubili proti Zagrebčanom, v malem finalu pa premagali tekmece iz beloruskega Bresta. V Evropi je v tej sezoni nastopala tudi koprska zasedba, ki se je uvrstila v skupinski del Pokala EHF. Ekipi se v tej sezoni še nist srečali.