11. 7. 2018

Odlična predstava Slovencev za zmago proti Hrvaški

Slovenski mladinci so na Rogli odigrali tretjo pripravljalno tekmo pred evropskim prvenstvom v Celju (19.-29. julij). S 30:22 so premagali Hrvaško, srebrno reprezentanco s kadetskega EP pred dvema letoma.

Slovenci, ki končujejo enajsti dan priprav na Rogli, pred tem pa so dva ciklusa opravili tudi v aprilu in juniju, so minuli teden dvakrat premagali Češko, tokrat pa so se pomerili proti odličnim Hrvatom. Ti so s to generacijo pred dvema letoma osvojili srebro na domačem evropskem prvenstvu, na katerem so v polfinalu premagali prav na koncu četrto Slovenijo.

Tokratna tekma je bila povsem nekaj drugega. Izbranci Saše Prapotnika so že od začetka prikazali borbeno in v napadu kreativno igro, zaradi katerih so vodili ves čas. V 9. minuti so po tretji obrambi Marka Ferjana in zadetku Domna Novaka po protinapadu vodili že s tremi zadetki (6:3), 13 minut kasneje pa po golu istega igralca s štirimi (12:8). V zadnjih minutah prvega polčasa so Slovenci naredili nekaj napak, ki so botrovale znižanju prednosti (11:12), a so se hitro zbrali in po treh zaporednih zadetkih Kristjana Horžena najprej povedli s 15:11, nato pa z dvema Marka Kotarja s 17:12, kar je bil tudi rezultat ob odmoru.

V nadaljevanju se razmere moči na igrišču niso spremenile, Slovenci so še vedno napadali z vsemi močmi, v obrambi pa zaigrali še bolj fanatično in po dveh obrambah Gašperja Dobaja in šestem zadetku najboljšega strelca tekme Grege Ocvirka v 37. minuti povedli že z 20:13. Hrvaška ni imela možnosti za manjši zaostanek, še več, gostitelji evropskega prvenstva, ki se začne 19. julija v Celju, so tri minute pred koncem po golu Gašperja Horvata povedli že za osem (28:20), nekaj sekund pred koncem po protinapadu in lepem prodoru Domna Makuca pa s 30:21, kar je bila tudi najvišja razlika na srečanju.

Mladinci bodo v petek odigrali še eno pripravljalno tekmo proti Hrvatom, tokrat v Ivanić-Gradu, nato odšli na zaslužen počitek ter se vnovič zbrali v ponedeljek v Laškem. Evropsko prvenstvo bo na sporedu od 19. do 29. julija v Celju, kjer reprezentanti že v prvem delu v dvorani Golovec pričakujejo množično podporo s tribun.

Prvo tekmo bodo odigrali v četrtek, 19. julija, ob 19.30 v dvorani Golovec proti Norvežanom, drugo dva dni kasneje ob 19.00 proti Izraelu in tretjo 23. julija ob 19.00 proti Srbiji. Vstopnice za evropsko prvenstvo so po zelo ugodni ceni že na voljo na tej neposredni povezavi, vseh prodajnih mestih sistema Moje karte ter bencinskih servisih OMV.