24. 7. 2018

Nemčija v Zlatorogu boljša od Slovenije

Slovenska mladinska reprezentanca je na prvi tekmi drugega dela evropskega prvenstva z 22:26 izgubila proti Nemčiji, a še vedno ohranja možnosti za polfinale. Med najboljše štiri vodi sredina zmaga proti Islandiji (19.00, dvorana Zlatorog).

Zadnja tekma prvega dne glavnega dela tekmovanja je bila rezervirana za prvouvrščeni ekipi skupine A in B, Nemčijo in Slovenijo. Reprezentanci sta se s to generacijo že srečali in sicer pred dvema letoma na evropskem prvenstvu do 18 let, takrat na tekmi za 3. mesto, ki jo je po dveh podaljških dobila Nemčija.

Slovenska reprezentanca je srečanje začela neodločno z nekaj zgrešenimi streli, kar je Nemčija znala izkoristiti in v uvodnih minutah prišla do vodstva z 2:0. Nemški zid je v 5. minuti prvi z levega krila prebil Tadej Mazej in z dvema zaporednima goloma rezultat poravnal na 2:2. Izbranci Saše Prapotnika so se tudi s pomočjo spodbude s tribun sprostili in z odličnimi obrambami Gašperja Dobaja, uspešnimi protinapadi ter delnim rezultatom 8:2 v 22. minuti prišli do prednosti 4 zadetkov (8:4). Nemškemu selektorju Andreju Haberju v drugem delu prvega polčasa ni preostalo drugega, kot da vzame minuto odmora in umiri napad Slovenije. Njegovi izbranci so nato zaigrali bolje, iztiril jih ni niti rdeči karton njihovega soigralca Frederika Simaka in prednost gostiteljev so do polčasa prepolovili (9:11).

Drugi del srečanja je Slovenija začela podobno medlo kot prvega in ponujenih priložnosti za zadetke ni izkoristila. Toliko bolj so bili uspešni Nemci, ki so zaostanek izničili in po zadetem strelu iz sedmih metrov Mattisa Michela prišli do 2 golov prednosti (16:14). Slovenija je v 45. minuti po obrambi vratarja Marka Ferjana in zadetku v prazno mrežo Mazeja prišla le na gol zaostanka (17:16), a se Nemci niso dali in na krilih vratarja Leona Mehlerja v 49. minuti ušli na 20:17. V zadnjih desetih minutah Slovenija v obrambi ni mogla zaustaviti borbenih Nemcev, ki so večino drugega dela igre igrali z rokometašem več, v napadu pa njihove žoge niso našle poti v gol. Nemci so tako slavili zmago s 26:22.

Pri Sloveniji sta najbolj izstopala Grega Ocvirk s 7 zadetki in Tadej Mazej s 6, pri Nemčiji pa Joshua Thiele s 6 in Luca Witzke s 4 zadetki.

MLADINCI, EVROPSKO PRVENSTVO
DRUGI DEL, SKUPINA M1, DVORANA ZLATOROG

1. kolo, torek, 24. julija:
NEMČIJA : SLOVENIJA 26:22 (9:11)
Nemčija: Boieck, Witzke 4, Ignatov, Backs 3, Matthes 1, Schrader 2, Stutzke 2, Kister, Kurch, Mehler, Thiele 6, Klein 3, Schreiber 2, Michel 3, Simak,  Neuhaus.
Slovenija: Ferjan, Žabić, Kunst, Horzen 1, Kavčič, Rozman 2, Ocvirk 7, Kotar 3, Pipp, Ozmec, Makuc 2, Mazej 5, Kosi, Dobovičnik, Novak 2, Dobaj.

Saša Prapotnik, trener Slovenije:
“Prvi polčas smo odigrali dobro, zato je škoda, da smo padli v drugem. Enostavno smo naredili preveč napak v napadu in obrambi. Imamo en dan časa, da se poberemo in proti Islandiji izkoristimo drugo priložnost za uvrstitev za polfinale.”

Tadej Mazej, igralec Slovenije:
“V drugem polčasu nam je koncentracija nekoliko padla, v napadu pa nismo našli poti do gola. V obrambi smo se sicer borili, a na žalost tudi vratarja nista bila razpoložena. Vseeno bi se rad zahvalil navijačem, ki so naredili odlično atmosfero.”

ISLANDIJA : SRBIJA 25:25 (9:12)