14. 8. 2018

Visok poraz kadetov proti Madžarski

Slovenska kadetska reprezentanca je tekme za razvrstitev med 9. in 16. mestom na evropskem prvenstvu v Varaždinu začela s porazom proti Madžarski (29:20).

Izbranci madžarskega trenerja Gyurke Janosa so tekmo začeli veliko bolje in v prvih petih minutah našim rokometašem niso dovolili uspešnega strela na gol. Na krilih odličnega Balinta Benceja so Madžari povečevali svojo prednost in deset minut pred koncem prvega polčasa prišli do takrat najvišje prednosti na tekmi (12:6) ter prisilili slovenskega trenerja Janeza Klemenčiča, da je posegel po minuti odmora, ki pa ni obrodila sadov in tekmeci naših so vodstvo povišali na 18:10.

Madžarska reprezentanca je svojo dobro igro kazala tudi v prvih minutah nadaljevanja tekme in po šestih minutah igre prišla do najvišje prednosti (23:11). Slovenci so nekoliko bolje nadaljevali in do konca uspeli zaostanek znižati na končnih 29:20.

Naslednja tekma naše kadete čaka v sredo, 15. avgusta proti Rusiji, ki je v prvem krogu premagala Poljsko (27:26).