30. 8. 2019

Celjani sedmič osvojili rokometni superpokal

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so letošnji zmagovalci slovenskega superpokala, potem ko so v Slovenj Gradcu premagali Gorenje Velenje s 25:23 (13:10). V celjski ekipi je bil najbolj učinkovit Josip Šarac s šestimi, v velenjski pa Aleks Kavčič s sedmimi zadetki.

V prvem polčasu so bili vseskozi v vodstvu izbranci celjskega stratega Tomaža Ocvirka, njihova prednost je vseskozi znašala dva gola, najbolj udarno pa so zaigrali v končnici prvega polovice tekme. Po golih Davida Razgorja v 28. minuti so prvič povedli za tri gole (12:9), v izdihljajih prvega polčasa pa je Matic Grošelj povišal na 13:9.

V uvodu druge polovice tekme so zdesetkani Velenjčani - na mestu krožnega napadalca sta manjkala Miha Kavčič in Vladimir Bojanić, tako da sta nastalo vrzel na črti zapolnila zunanja Vid Levc in Jernej Drobež - zaigrali slabo, Celjani pa so jim po golih Šarca in Dioga Silve ušli na pet golov (15:10).

Izbranci velenjskega trenerja Zorana Jovičića niso vrgli puške v koruzo, zaigrali so pogumno in bojevito ter se v 42. minuti po golu Matica Verdineka približali na vsega en gol (16:17). Do 55. minute je bila tekma povsem odprta. Celjani so imeli zgolj gol prednosti (22:21), po zadetkih Kristjana Horžena in Gala Marguča pa so dve minuti kasneje povišali na +3 (24:21). To je bila zadostna zaloga za končno zmago in sedmo zmago v slovenskem superpokalu.

Na tekmi so podelili priznanja najboljšim posameznikom v minuli sezoni. Najbolj koristen igralec (MVP) in strelec (226 golov) je bil Verdinek, najboljši vratar pa Emir Taletović (oba Gorenje Velenje).

Tomaž Ocvirk, trener Celja Pivovarne Laško: "Pričakovali smo težko tekmo. V začetku smo bili malce preveč rezervirani v obrambi, z nekaterimi menjavami pa oplemenitili našo igro in z agresivno obrambo naredili razliko. V drugem polčasu smo imeli nekaj težav, tudi veliko več izključitev kot tekmeci, a znali smo zadržati našo prednost in zasluženo zmagali."

Zoran Jovičić, trener Gorenja Velenje: "Svojim fantom ne morem ničesar očitati, dali so svoj maksimum. Borili so se po svojih najboljših močeh, ob tem smo nastopili brez obeh krožnih napadalcev. Celjani so bili danes boljši, a z njimi bomo v tej sezoni odigrali še številne tekme."