21. 5. 2020

Šport se ni zaustavil, prihodnji teden zbor moške reprezentance

Epidemija koronavirusa je ohromila svetovno dogajanje, a se zaradi nje športni svet ni ustavil. To sporočajo tudi člani slovenske moške članske rokometne reprezentance. Ti se bodo v torek, v Ljubljani na Kodeljevem, zbrali na skupnem treningu, četudi jih do novih preizkusov loči še kar nekaj mesecev.

Po zaključku januarskega evropskega prvenstva je bila slovenska moška članska rokometna reprezentanca v pričakovanju pestrega nadaljevanja leta 2020. Aprila je bil v Berlinu predviden kvalifikacijski turnir za nastop na poletnih olimpijskih igrah, v začetku junija pa bi se morala s Srbijo boriti za novo vozovnico na svetovno prvenstvo v Egiptu. Prvi dogodek je bil prestavljen, kvalifikacije za mundial pa odpovedane.

Do vnovičnega zbora izbrane vrste bi minilo več mesecev, zato se je Rokometna zveza Slovenije s selektorjem Vranješem odločila, da reprezentančnim kandidatom, ki so sodelovali na pripravah za zadnje evropsko prvenstvo, omogoči vmesno srečanje in skupen trening. Torkovo prizorišče snidenja bo dom moštva LL Grosista Slovana, povratnika med slovensko klubsko elito, zbrano v Ligi NLB. Selektor je na trening povabil 19 rokometašev, ki so v tem trenutku nared za treninge in se nahajajo v Sloveniji.

Torkov trening bo simbolično predstavljal predčasen začetek priprav na poti do novih uspehov in začrtanih ciljev. Reprezentanca bo čez slab mesec (16. junija) dobila tekmece in izvedela točne termine kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2022, 14. januarja bo začela nastope na svetovnem prvenstvu v Egiptu, na katerem bo prvič v zgodovini sodelovalo 32 ekip, med 12. in 14. marcem pa se bo v Berlinu v družbi Alžircev, Nemcev in Švedov potegovala za eno izmed prvih dveh mest na turnirju, ki prinašata pot na olimpijske igre v Tokio.

"Pobude Rokometne zveze Slovenije sem bil izredno vesel. Večkrat smo s fanti že poudarili, da nismo zgolj ekipa, pač pa tekom različnih priprav živimo skupaj kot prava družina. V nepričakovanem večmesečnem reprezentančnem premoru zaradi odpovedi tekmovanj bi zelo pogrešal naše druženje, zato komaj čakam zbor na Kodeljevem," je sprva dejal reprezentant Blaž Janc. "Epidemija je resda ohromila dogajanje v našem športu in športu nasploh, a prepričan sem, da se bomo iz tega stanja vrnili še močnejši in boljši. V torek bomo v reprezentanco k temu naredili prvi korak in se znova ozrli k izzivom, ki nas čakajo v bližnji prihodnosti," je še dodal najboljši desnokrilni igralec zadnjega evropskega prvenstva.
VABLJENI IGRALCI:
Igralec Igralno mesto Višina Teža Rojen Klub
Blaž Blagotinšek krožni napadalec 202 cm 120 kg 1994 Telekom Veszprem (MAD)
Dean Bombač srednji zunanji 190 cm 95 kg 1989 Pick Szeged (MAD)
Nejc Cehte desni zunanji 196 cm 96 kg 1992 TSV Hannover (NEM)
Darko Cingesar levo krilo 187 cm 96 kg 1990 AIX (FRA)
Jure Dolenec desni zunanji 191 cm 95 kg 1988 FC Barcelona (ŠPA)
Klemen Ferlin vratar 191 cm 99 kg 1989 Celje Pivovarna Laško
Matej Gaber krožni napadalec 198 cm 115 kg 1991 Pick Szeged (MAD)
Nik Henigman levi zunanji 200 cm 100 kg 1995 Pick Szeged (MAD)
Kristjan Horžen krožni napadalec 192 cm 98 kg 1999 Celje Pivovarna Laško
Blaž Janc desno krilo 187 cm 87 kg 1996 PGE VIVE Kielce (POL)
Urh Kastelic vratar 201 cm 105 kg 1996 FRISCH auf Göppingen (NEM)
Tilen Kodrin levo krilo 192 cm 89 kg 1994 Celje Pivovarna Laško
Urban Lesjak vratar 188 cm 95 kg 1990 TSV Hannover (NEM)
Žiga Mlakar desni zunanji 193 cm 100 kg 1990 Orlen Wisla Plock (POL)
Rok Ovniček srednji zunanji 184 cm 82 kg 1995 Nantes (FRA)
Mario Šostarić desno krilo 193 cm 92 kg 1992 Pick Szeged (MAD)
Rok Zaponšek vratar 192 cm 93 kg 1992 Csurgoi (MAD)
Miha Zarabec srednji zunanji 177 cm 77 kg 1991 THW Kiel (NEM)
Igor Žabič krožni napadalec 201 cm 110 kg 1992 Orlen Wisla Plock (POL)
Na trening so vabljeni nepoškodovani igralci, ki se trenutno nahajajo v Sloveniji.
STROKOVNI ŠTAB
Član Vloga
Ljubomir Vranješ selektor
Uroš Zorman pomočnik selektorja