30. 8. 2020

Barca 23. superpokalni prvak, Makuc MVP

V Benidormu na vzhodni obali Španije je bil v soboto na sporedu obračun za španski Superpokal. Na 35. izvedbi je deveto zaporedno in skupno že 23. lovoriko osvojila Barcelona, ki je bila od lokalne ekipe boljša kar z 38:18. Prvo ime tekme je bil Domen Makuc, ki mu je pripadel tudi naziv najkoristnejšega posameznika.

Barcelona se je do druge lovorike v sezoni - nedavno je osvojila tudi katalonski Superpokal -, prebila izjemno zanesljivo. Po 15 minutah je vodila z 10:4, prvih 30 minut pa dobila za 11 golov (20:9). Barcelona je tako le še enkrat več pokazala moč pred začetkom španskega državnega prvenstva, ki se začenja v sredo, 2. septembra.

Makuc je bil s sedmimi zadetki najboljši strelec tekme. Blaž Janc je k uspehu dodal štiri, Jure Dolenec pa tri gole.