23. 12. 2020

Novomeščani presenetili, Ljubljančani do točke v zadnji sekundi

Zadnji tekmi Lige NLB v tem koledarskem letu nista razočarali. Zaostala obračuna sedmega kroga sta bila večji del tesno izenačena, oba končna izida pa sta vsaj manjši presenečenji. Po dveh velikih koprskih presenečenjih je novomeška Krka v domači dvorani tekmece z Obale spravila na kolena (27:26) in se s tem povzpela z zadnjega mesta lestvice. Na drugi tekmi je Ljubljana z uspešnim strelom s sedmih metrov v zadnji sekundi tekme odščipnila točko Urbanscapu Loki (28:28).

Ekipe v najelitnejšem slovenskem rokometnem klubskem tekmovanju sedaj odhajajo na novoletno-reprezentančni premor. Tekmovanje se bo d 15. krogom predvidoma nadaljevalo v začetku februarja.

LIGA NLB, ZAOSTALI TEKMI 7. KROGA:

Sreda, 23. decembra:
MRK KRKA : RD KOPER 27:26 (13:12)
Irman 7 (1), Avsec 6; Poklar 8 (6), Pavlović in Smolnik po 4.

Igralec tekme: Jernej Avsec (MRK Krka)

Koprčani po dobrih nastopih v zadnjem obdobju, ko so zabeležili štiri zmage in neodločen rezultat na zadnjih šestih tekmah, niso uspeli nadaljevati niza v Novem mestu. Do te zaostale tekme zadnjeuvrščena ekipa je namreč v domači dvorani Marof presenetila favorizirane Koprčane in zabeležila drugo zmago v sezoni.
Primorci so sicer nekoliko bolje začeli dvoboj, a so domači ves čas ostali blizu. Ti so tudi prvi povedli za dva gola pri 11:9, na odmor pa so odšli z golom prednosti.
V drugem polčasu so se Novomeščani odlepili na plus tri (16:13), kar je nekoliko predramilo goste z Obale. Ti so z delnim izidom 5:1 povedli za gol pri 18:17, pred končnico pa se je tehtnica znova obrnila na stran domačih.
Deset minut pred koncem je Jaka Jakše zadel za 23:21, gosti pa so še uspeli izenačiti na 23. Domači so nato stopili na plin in povedli za tri gole, s čimer je bilo upanja za Koprčane konec, četudi so se do konca približali le na gol razlike.
Pri Novomeščanih je bil s sedmimi goli najboljši strelec Jan Irman, pri gostih pa jih je osem, od tega šest s sedmih metrov, dosegel Tine Poklar.

IZJAVI PO TEKMI:

Luka Radović, vratar Krke:
"Po dolgem času smo v Ligi NLB dosegli drugo zmago. Zanjo smo  v zadnjih tednih trdo delali in veliko trenirali. Napredek je očiten! Pokazali smo, zakaj treniramo in za kaj se borimo. Ta uspeh nam je prinesel najlepši možen zaključek prvega dela sezone."

Uroš Rapotec, trener Kopra:
"Po treh dobrih tekmah smo prišli na gostovanje v Novo mesto. Zavedali smo se, da nas čaka zahteven obračun. Trudili smo se, a napravili preveč napak. Gostitelji so to znali izkoristiti, čestitam jim za zmago."

MRK LJUBLJANA : RD URBANSCAPE LOKA 28:28 (17:18)
Erak 11 (4), Lukman in Kolmančič po 3; M. Jesenko 10 (5), Nikolić 8.

Igralec tekme: Slavko Erak (MRK Ljubljana)

Ljubljančani so po drami v zaključku prišli do šeste točke, s čimer so skočili na deseto mesto prvenstvene lestvice, medtem ko Urbanscape Loka zdaj zaseda 11. s petimi točkami, četudi se je zdelo, da bo iz prestolnice odnesla ves plen.
Prvi polčas med Ljubljančani in Škofjeločani je bil do desete minute izenačen, nato pa so gosti prišli do treh zadetkov prednosti po golu Matica Pippa za 9:6. Prednost so držali vse do 26. minute, nato pa so domači zaostanek znižali le na gol razlike.
Tudi v drugem delu se je nadaljevala izenačena igra, razlika pa do 51. minute nikoli ni znašala več kot en gol. Takrat so se nekoliko odlepili domači z zadetkom Slavka Eraka, gosti pa so nato strnili obrambo in v 54. minuti povedli s 27:26.
V tesnem zaključku so imeli Škofjeločani prednost, le nekaj sekund pred koncem pa so si Novomeščani priigrali sedemmetrovko, ki jo je za delitev točk uspešno izvedel Erak.
Slednji je bil z 11 goli najučinkovitejši strelec tekme, pri gostih je le enega manj dosegel Matevž Jesenko. Osem jih je za Škofjeločane dodal Matija Nikolić.

Miha Tomšič, rokometaš Ljubljane:
"Po treh visokih porazih smo se sestavili in pozabili na tiste tekme. Sam lahko rečem, da sem s prikazanim zadovoljen. Morda bi lahko osvojili tudi drugo točko, a lahko bi jo tudi izgubili. Končni izid se mi zdi pošten."

Robert Beguš, trener Urbanscapa Loke:
"Glede na to, da smo bili na koncu močno oškodovani, občutki niso najboljši."

14 RD BUTAN PLIN IZOLA 12 2 1 9 292:366 -74 5
*tekma RD Urbanscape Loka : RK Maribor Branik še ni registrirana zaradi pritožbe slednjega.