16. 10. 2021

Vrhnika slavila zmago z 20 zadetki razlike

Na edini sobotni tekmi modre skupine v 1. ženski rokometni ligi so se zmage veselile Celjanke, v zeleni skupini pa so po dve točki zabeležili Koper, Olimpija in Vrhnika.

Rokometašice Z'dežele so z zmago v Zagorju skočile pod vrh lestvice v modri skupini, v prednosti na prvenstveni razpredelnici zelene skupine pa še naprej ostajata Koper in Olimpija. Vrhnika se je z visoko zmago nad Savo Kranjem utrdila na tretjem mestu.

V nedeljo bo na sporedu še ena tekma modre skupine in sicer med rokometašicami Trga ABC Izole in Litije (18:00). Obračuna Krima Mercatorja in Zelenih dolin Žalca ter Mlinotesta Ajdovščine in Velenja bosta odigrana v torek. Dvoboj novomeške Krke in Ptuja je, zaradi primera okužbe z virusom Covid-19 v ekipi Ptujčank, prestavljen na kasnejši datum.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 5. KROG:

sobota, 16. oktobra:
RŽK ZAGORJE : ŽRK Z'DEŽELE 18:31 (6:17)
Žerko 7 (1), Vrbnjak 5; Pišek 10 (1), Regner 6.

Rokometašice zasedba Z'dežele so na gostovanju v Zagorju zabeležile zanesljivo zmago. Temelje za osvojeni dve točki so Celjanke postavile že v uvodnih minutah obračuna. Po slabi polovici prvega dela tekme je vodstvo izbrank Miše Marinček znašalo 8:1. Na odmor med polčasoma se je gostujoča zasedba odpravila v dvomestni prednosti (17:6). V nadaljevanju so se gostiteljice pobrale in pokazale, da kljub slabi otvoritvi dvoboja znajo igrati. Kljub temu zmaga celjske ekipe ni bila nikoli ogrožena, tekma se je končala z rezultatom 18:31.
Strelsko najbolj razpoložena pri Zagorju je bila Lucija Žerko z osmimi, pri Z'dežele pa Jasmina Pišek z desetimi zadetki. V prihodnjem krogu bodo Zagorjanke gostovale v Žalcu, v Celje pa prihajajo rokometašice novomeške Krke.

Skupna izjava rokometašic Zagorja:
"Zaslužena zmaga gostujoče ekipe, predvsem pa njihove trenerke."

Andrea Perić, vratarka Z'dežele:
"Čestitam ekipi Zagorja za borbeno igro. Začele smo dobro, vendar nam kasneje igra ni stekla. Po polčasu smo se pobrale in tekmo pripeljale do zmage."

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, ZELENA SKUPINA, 4.KROG:

sobota 16. oktobra:
ŽRK BRANIK MARIBOR : Ž.U.R.D KOPER 20:25 (13:12)
Rozman 7 (6), Urbančič 4; Škabar 7 (1), Arnavtovič 5.

Mariborčanke so na domači tekmi v četrtem krogu 1. ženske rokometne lige v zeleni skupini dobro upirale Koprčankam, ki pa so na koncu vendarle potrdile status neporažene ekipe in osvojile še svoj četrti par točk. Po enakovredni predstavi v prvi polovici tekme so se na odmor v vodstvo odpravile Štajerke, izid polčasa (13:12) je postavila, s sedmimi goli prva strelka Branik Maribora, Aneja Rozman. Povratek Primork je v nadaljevanju, z golom s sedmih metrov, napovedala najboljša koprska strelka, Metka Škabar (sedem zadetkov). Gostje so se dokončno oddaljile v zadnji četrtini obračuna in se veselile zmage s 25:20.
V petem krogu mariborsko zasedbo čaka gostovanje v Kranju, koprska pa bo, na dvoboju vrha lestvice, v domači dvorani pričakala Olimpijo.

RK OLIMPIJA : RD ZVEZDA LOGATEC 30:22 (16:10)
Berzelak 8 (1), Nišavić 7 (3); Železnik 6 (2), Lukan, Bole in Košir (1) po 4.

Olimpija na domačem terenu ni dovolila, da bi rokometašice Zvezde Logatca pripravile presenečenje, temveč je s 30:22 slavila še svojo četrto zmago na štirih tekmah v zeleni skupini 1. ženske rokometne lige. Ljubljančanke skozi celotno tekmo niso zaostajale niti enkrat, čeprav so se Logatčanke, po padcih v igri, nekajkrat tudi nevarno rezultatsko približale. Vodstvo ljubljanske zasedbe je ob polčasu znašalo sedem zadetkov, v nadaljevanju pa so gostiteljice svojo prednost še nekoliko nadgradile in se veselile zmage z osmimi goli prednosti.
Lea Berzelak je za Olimpijo dosegla osem zadetkov, Sara Železnik jih je na drugi strani za Zvezdo Logatec prispevala šest. V petem krogu bo Olimpijin niz neporaženosti na preizkušnji v Kopru, v Logatcu bo gostovala Vrhnika.

ŠDRŠ VRHNIKA : RK SAVA KRANJ 42:22 (19:11)
Cankar 13, Nusdorfer (3), Uljan in Jereb po 5; Štular 6 (3); Šepetavc, Nosan in Kuralt po 3.

Rokometašice Vrhnike so poskrbele za najvišjo zmago tega konca tedna v 1. ženski rokometni ligi. Zasedba Save Kranja tokrat ni bila kos napadalno razpoloženim Vrhničankam, ki so po vodstvu z osmimi zadetki ob polčasu v nadaljevanju še dvignile obrate in po koncu dvoboja slavile zmage s 42:22. Na strelski fronti je bila med gostiteljicami najbolj razpoložena Jerneja Cankar, ki je s 13 doseženimi zadetki že zbrala 30 golov v tej sezoni. Poraz Gorenjk je s šestimi zadetki oblažila Katra Štular.
Ekipa Vrhnika bo dobro formo s četrtega kroga poskušala prenesti še na tekmo prihajajočega kroga v Logatcu, Sava Kranja pa se bo svojim navijačem poskušala oddolžiti na domačem obračunu z Mariborčankami.