27. 10. 2021

Ormožani do druge zmage v Ligi NLB

Zaostali obračun šestega kroga Lige NLB je pripadel domači zasedbi Jeruzalema Ormoža, ki je tako vknjižila nove pomembe točke.

Ormožani so po evropskih obveznostih, opravljenih z odliko, vknjižili še pomembno zmago v domačem prvenstvu. V šestem krogu Lige NLB so v domači dvorani Hardek premagali goste iz Slovenj Gradca z rezultatom 31:25. Ormožani bodo naslednjo tekmo znova igrali na Hardeku, v goste prihaja aktualni državni prvak Gorenje iz Velenja. Slovenjgradčani pa bodo novo priložnost za novi točki iskali na zahtevnem gostovanju pri Riku Ribnici.

LIGA NLB, 6. KROG:

sreda, 27. oktobra:
RK JERUZALEM ORMOŽ : RK SLOVENJ GRADEC 2011 31:25 (17:11)
Kosi 10 (2), Bogadi 4; Cvetko in Jezernik (2) po 5.

Igralec tekme: Alen Skledar (RK Jeruzalem Ormož)

Ormožani, ki so se v soboto uvrstili v tretji krog evropskega pokala, so uspešno opravili s prvo od dveh zaostalih tekem v Ligi NLB. Po vsega eni zmagi s petih obračunov so tokrat v domači dvorani Hardek ugnali moštvo Slovenj Gradca in se povzpeli na deveto mesto prvenstvene lestvice s štirimi točkami. Korošci ostajajo sedmi s sedmimi točkami.
Rokometaši Jeruzalema Ormoža so obračun bolje odprli in povedli s 4:1. Kljub temu, da so gosti zaigrali bolje in se približali na zadetek zaostanka, sta dva hitra zadetka za vodstvo domačih z 9:6 gostujočega stratega Ivana Vajdla prisilila v minuto odmora.
Po njej se razmerje moči ni spremenilo, še več, domača zasedba je po vodstvu 12:9 dosegla še štiri zaporedne gole in si priigrala lepo prednost. Ta je ob polčasu znašala šest zadetkov (17:11).
V drugem polčasu so udeleženci evropskega pokala le še nadzorovali dogajanje na igrišču, tekmeca ves čas držali na varni razdalji ter dvoboj zaključili z enako prednostjo kot ob polčasu.
Pri domačih je bil neustavljiv predvsem Tilen Kosi, ki je sedem od skupno desetih golov dosegel v prvem polčasu. Pri gostih sta po pet golov dosegla Rok Cvetko in Teo Jezernik.
Ormožani bodo v osmem krogu v soboto gostili ekipo Gorenja iz Velenja, Slovenjgradčani pa bodo isti dan gostovali pri Riku Ribnici.

Blaž Fergola, rokometaš Jeruzalema Ormoža:
"Čestitam soigralcem za zmago, ki je veliko vredna. To je prva domača zmaga v tej sezoni Lige NLB po dveh zahtevnih evropskih tekmah, ki sta nas zelo izčrpali. Znova je obramba delovala čvrsto, vse to je z obrnjenimi streli nadgradil vratar Alen Skledar. V napadu pa smo odigrali zelo hitro in raznovrstno. Zelo smo veseli te zmage nad kakovostno zasedbo iz Slovenj Gradca. Tudi proti Gorenju Velenju se bomo v evropskem derbiju potrudili po svojih najboljših močeh in upam, da bomo nudili čim boljši odpor."