7. 12. 2022

Slovan na Igu do napredovanja v osmino finala

Rokometaši LL Grosista Slovana so zadnji udeleženci osmine finala Pokala Slovenije za moške. Na zadnji tekmi šestnajstine finala so na Igu s 40:33 premagali Mokerc - KIG.

Gostitelji z Iga, ki v 1. B rokometni ligi zasedajo tretje mesto, so krepko namučili tekmece. V 13. minuti so z zadetkom Timoteja Drnovška povedli z 11:7. Moščani so se nato podali v lov in v 20. minuti izid poravnali na 12:12, v naslednjih minutah pa le še dodali na plin. Po nizu 7:0 so v 27. minuti ušli na 19:13, po tem pa Mokergu KIG-u ni več uspelo ogroziti zmage tekmecev.

Pari osmine finala so znani že nekaj časa. Slovan se bo za mesto med najboljšo osmerico v pokalnem tekmovanju pomeril z Mariborom Branikom. Preostali pari so Slovenj Gradec : Gorenje Velenje, Ljubljana : Celje Pivovarna Laško, Koper : Krško, Črnomelj : Jeruzalem Ormož, Kočevje : Jadran Hrpelje-Kozina in Velika Nedelja : Krka.

Že v torek si je napredovanje v četrtfinale priigral trebanjski Trimo, ki je bil s 35:22 boljši od Sviša Ivančne Gorice.