14. 12. 2022

Knavs s 15 zadetki vodil Krko do zmage za 4. mesto

Na predzadnji tekmi 12. kroga Lige NLB je novomeška Krka na domačem igrišču dosegla pomembno zmago. S 35:26 je ugnala Ribničane in se povzpela na trenutno četrto mesto lestvice.

Večina tekem kroga je bila odigranih že konec tedna. V petek je trebanjski Trimo ugnal Koper (24:29). Dan kasneje so uspehe zabeležile še zasedbe Slovenj Gradca, Dobove in Celja Pivovarne Laško, medtem ko je v izdihljajih tekme Jeruzalem Ormož izvlekel točko proti Svišu Ivančni Gorici (26:26).

Zadnja tekma 12. kroga med Gorenjem Velenjem in Urbanscapom Loko bo na sporedu konec januarja prihodnje leto.

LIGA NLB, 12. KROG

Sreda, 14. decembra:
MRK KRKA : RD RIKO RIBNICA 35:29 (15:15)
Knavs 15 (2), Lončar 6; Laljek 7 (2), Grum in Ljevar po 5.

Igralec tekme: Uroš Knavs (MRK Krka)

Rokometaši Krke so v tekmi ekip pod vrhom lestvice z dobrim drugim polčasom strli Ribničane in jih tudi prehiteli na lestvici, zdaj so četrti, a imajo tudi tekmo več od tokratnih tekmecev.
V prvem polčasu je sicer Krka po začetnem obdobju izenačene igre prva prišla do več zadetkov naskoka. Po 9:6 so Novomeščani v naslednjih štirih minutah prišli do lepe prednosti 12:7. A je niso znali zadržati, saj je končnica prvega dela tekme pripadla gostom. V zadnjih treh minutah so nadoknadili tri gole zaostanka, Uroš Miličević pa je izenačil na 15:15.
V nadaljevanju so spet bolje začeli domači in si priigrali dva ali tri gole naskoka. Ribničani so bili zadnjič blizu pri 17:19, potem pa je Krka prišla do petih golov naskoka in takšno prednost tokrat tudi obdržala. Uroš Knavs je v 54. minuti popeljal svojo ekipo do vodstva +7 (32:25), najvišje prednosti na tekmi, domača zasedba pa je nato rutinsko prišla do zmage.
Prav Knavs je bil s 15 goli nerešljiva uganka za goste, šest jih je dodal Vladan Lončar, na drugi strani je sedem golov dosegel Ivan Laljek.
V naslednjem krogu bo Riko Ribnica gostila Jeruzalem Ormož, Krka pa bo gostovala v Mariboru.

IZJAVI PO TEKMI:

Uroš Knavs, rokometaš MRK Krka:
"Tokrat se je zbralo kar lepo število tako domačih kot gostujočih navijačev, ki so lahko uživali v lepi, trdi tekmi. Vesel sem za zmago in čestitam fantom za izjemno borbeno igro. Res je, da smo imeli na pripravo več časa, skoraj deset dni, Ribnica malo manj. Vedeli smo, da so njeni rokometaši glede na njihov razpored tekem nekoliko utrujeni, a smo to izkoristili, odigrali krasno tekmo in pred domačimi navijači zmagali."

Jan Grebenc, rokometaš RD Riko Ribnica:
"Mislim, da je za poraz krivo predvsem to, da se nismo držali dogovorov, predvsem v obrambi. Vedeli smo, kako Krka igra v napadu, dobili smo petintrideset golov in ne moremo pričakovati, da bo vratar branil, če mu ekipa ne pomaga. Tekmo smo, kot sem že povedal, izgubili v obrambi. Čestitam pa Krki za zmago."