29. 4. 2022

Celjanke končnico odprle z zmago nad Ajdovkami

Ekipi Z'dežele in Mlinotesta Ajdovščine sta s petkovim obračunom odprli končnico 1. ženske rokometne lige.

Tekma v Celju je bila precej izenačena, nobena ekipa ni povedla za več kot tri gole. Na koncu so se zmage veselile gostiteljice, ki so Ajdovke premagale prvič v tej sezoni.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, KONČNICA, 1. - 4. MESTO

petek, 29. aprila:
ŽRK Z'DEŽELE : ŽRK MLINOTEST AJDOVŠČINA 27:25 (13:13)
Krajnc in Čerenjak po 5; Abina 8, Janković Rustja po 4.

Celjanke v tej sezoni rokometašic Mlinotesta Ajdovščine še niso premagale. Na prvem obračunu so se razšle brez zmagovalk, na drugem pa so bile boljše Ajdovke. Te so tokratni obračun sicer odprle bolje od tekmic. Vodile so skozi celoten prvi polčas, a ne za več kot dva zadetka. V 37. minuti so prvič na dvoboju povedle gostiteljice, Lea Krajnc je zadela za 17:16. V 41. minuti se je tehtnica znova prevesila na stran Ajdovk (19:18). Devet minut pred koncem so imele izbranke Miše Marinček že tri gole zaloge pred tekmicami, ki so jo ubranile do konca.
Najboljša strelka na tekmi je bila Ana Abina, ki je za Mlinarke dosegla osem golov, Lea Krajnc in Katja Čerenjak pa sta zadeli petkrat.

IZJAVA PO TEKMI

Katja Čerenjak, rokometašica Z'dežele:
"S prikazanim smo lahko zelo zadovoljni. Vidi se trdo in kakovostno delo skozi celotno sezono. Čestitam soigralkam za borbeno igro in zmago proti Mlinotestu Ajdovščini."
LESTVICA 1. ŽENSKE ROKOMETNE LIGE - KONČNICA (1. - 4. mesto)