23. 2. 2022

Litijankam doma zmanjkalo časa za preobrat, dve točki v Novo mesto

Z dvobojem med ekipama Litije in Krke Novega mesta je bil zaključen 8. krog modre skupine 1. ženske rokometne lige.

Gostje so v Litiji bolje odprle prvi in drugi del obračuna. V končnici so nato prevladale gostiteljice, a časa za preobrat jim je zmanjkalo. Za tri gole so bile oddaljene od nove točke. Semafor je po 60 minutah igre kazal 32:29.

V okviru tega kroga so bili že novembra odigrani vsi ostali dvoboji. Celjanke so zabeležile zmago na gostovanju v Velenju (29:21), Krimovke pa so bile boljše od tekmic v Izoli (39:15). Dve točki so osvojile tudi Ajdovke, ki so premagale Zagorjanke (35:23). Obračun med Zelenimi dolinami Žalca in Ptuja pa se je končal z remijem (30:30).

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 8. KROG:

sreda, 23. februarja:
ŽRD LITIJA : ŽRK KRKA NOVO MESTO 29:32 (14:16)
Kogovšek 8 (4), Hauptman in Ambrož (1) po 5; Kramar in Novak (3) po 9.

Dvoboja v Litiji gostiteljice niso odprle po načrtih. V 11. minuti so Novomeščanke vodile že za sedem golov (7:0), med Litijankami pa je minuto kasneje prva zadela Brina Ambrož. Nalet Dolenjk se je v nadaljevanju umiril in izbranke Boštjana Kogovška so uspele priključiti (7:9), vseeno pa rezultata v svojo korist niso obrnile. Tudi na odmor so odšle z zaostankom dveh zadetkov (14:16). Začetek drugega dela tekme je znova pripadel Novomeščankam. Povedle so z 19:14, nato pa tekmice na razdalji petih, šestih golov držale vse do končnice, ko se jim je v napadu ustavilo. Sedem minut pred iztekom časa je zadnji zadetek za zasedbo Krke Novega mesta dosegla Erin Novak. Litijanke so se jim nevarno približale, a za preobrat jim je zmanjkalo časa.
Strelsko najbolj razpoložena rokometašica domače zasedbe je bila Manca Kogovšek, ki je mrežo zatresla osemkrat. Še po en zadetek več pa sta za zmagovalno ekipo dosegli Petra Kramar in Erin Novak.
Obe ekipi v soboto, 26. februarja, čaka zaostala tekma 12. kroga. Litijanke bodo gostovale v Velenju, Novomeščanke pa bodo gostile Zagorjanke.

IZJAVI PO TEKMI

Brina Ambrož, rokometašica Litije:
"Tekmo smo začele z veliko napakami, ki smo jih do konca prvega polčasa zmanjšale in se približale na zgolj dva gola zaostanka. V drugi del smo ponovno vstopile neodločno, zato nam je na koncu zmanjkalo časa za preobrat."

Petra Kramar, rokometašica Krke Novega mesta:
"Že ko smo z Litijankami igrale pripravljalno tekmo, smo se zavedale, da nam ne bo lahko. Na obračun smo prišle motivirane, zbrane, zadnjih 14 dni smo dobro trenirale, na koncu pa je rezultat v našo korist. Čestitam tako ekipi Litije kot soigralkam, da smo pustile srce na igrišču. Dve točki odhajata v Novo mesto."