28. 3. 2022

Krimovke s prepričljivo zmago sklenile redni del 1. ženske rokometne lige

Redni del zelene skupine 1. ženske rokometne lige je bil sklenjen v petek, v ponedeljek pa se je z dvobojem med Krimom Mercatorjem in Litijo zaključil še redni del modre skupine.

Ljubljančanke so v okviru 15. kroga v domačih Stožicah gostile zasedbo Litije, ki so jo še drugič v sezoni zanesljivo ugnale. Decembra so bile rokometašice Krima Mercatorja boljše za 23 zadetkov (47:24), tokrat pa so zmago slavile z 22 goli prednosti. Rezultat je na koncu znašal 41:19 v korist gostiteljic.

V nadaljevanju prvenstva bodo najprej na sporedu kvalifikacije za četrtfinale državnega prvenstva med Koprom, prvouvrščeno ekipo iz zelene skupine 1. ženske rokometne lige in Velenjem, osmouvrščeno zasedbo modre skupine. Obračuna med Velenjčankami in Koprčankami bosta na sporedu v sredo, 30. marca, ob 19.00 v Kopru ter v nedeljo, 3. aprila, ob 19.30 v Velenju. Zmagovalec kvalifikacij si bo z zmago priigral tudi igranje v modri skupini v sezoni 2022/23.

Zasedbi Trga ABC Izole ter Zelenih dolin Žalca, ki sta zasedli zadnji mesti v modri skupini, bosta v prihodnji sezoni igrali v zeleni skupini državnega prvenstva.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 15. KROG:

ponedeljek, 28. marca:
RK KRIM MERCATOR : ŽRD LITIJA 41:19 (22:8)
Klemenčič 8, Posavec 7; Bajc 6, Ambrož 5.

Izbranke Nataše Derepasko je le dva dni po evropskemu obračunu EHF Lige prvakinj proti FTC-ju čakala nova preizkušnja v 1. ženski rokometni ligi. V dvoboj proti Litijankam so krenile silovito in že v sedmi minuti vodile s 4:0. Gostje so v nadaljevanju sicer našle pot do gola, a rokometašice v modrih dresih niso popuščale. Devet minut pred koncem prvega polčasa je Oceane Sercien-Ugolin zadela za prvo dvomestno prednost na tekmi (15:5). Z dobro predstavo v obrambi in uspešnimi napadi so po polovici srečanja vodile za 14 (22:8). V drugem polčasu ni prišlo do preobrata. Na polovici so Krimovke z delnim izidom 5:0 prednost še dodatno povečale in tako že precej pred iztekom igralnega časa potrdile zmago. Redni del državnega prvenstva so tako sklenile brez poraza.
Najuspešnejša strelka zmagovalne zasedbe je bila Valentina Tina Klemenčič, ki je dosegla osem golov. Dvakrat manj je za gostje zadela Špela Bajc.

Nataša Derepasko, trenerka Krima Mercatorja:
"Veseli me, da v državnem prvenstvu kažemo dobre predstave in sledimo našemu cilju. Čestitke ekipi Litije za nastope v prvem delu in veliko sreče v nadaljevanju. Pred nami je nov naporen teden in verjamem, da ga bomo končale uspešno."

Boštjan Kogovšek, trener Litije:
"Čestitke Krimu Mercatorju za korektno odigrano tekmo in uspešen rezultat na evropski tekmi proti FTC-ju. Ta tekma nam je služila bolj kot priprava na prihajajoče. Nismo v polni postavi, zato je pomembno, da se dobro pripravimo na četrtfinale."