30. 7. 2022

S Slovaške s pomembnimi izkušnjami za domači OFEM

Rokometna reprezentanca do 16 let je zaključila nastope na Olimpijskem festivalu evropske mladine. Iz slovaške Banske Bystrice se vrača s kopico prepotrebnih izkušenj, ki jih bo skušala unovčiti že prihodnje leto, ko bo isto tekmovanje potekalo v Mariboru. Slovenija je namreč na Slovaškem nastopala z leto dni mlajšo ekipo od ostale konkurence.

Na zadnji tekmi so izbranci Janeza Klemenčiča morali priznati premoč gostiteljem. Po prvih 30 minutah so sicer mladi slovenski upi vodili z 12:9, a je tekmecem v drugem polčasu uspelo priti do preobrata za tesno zmago s 23:22.